Контракти.ua

Победители National Geographic Photo Contest 2013

Объявлены победители фотоконкурса National Geographic Photo Contest 2013. Главный приз достался  Полу Соудерсу (Paul Souders) автору снимка, на котором изображен белый медведь под поверхностью заледенелых вод Гудзонова залива. Победителя выбирали среди более 7000 фотографий, представленных участниками из 150 стран. Победителю достался главный приз в 10 000 долларов и поездка в штаб-квартиру общества National Geographic в Вашингтоне, округ Колумбия.

Фото и комментарий: Пол Соудерс. Ледяной медведь Белый медведь просматривается из-под тающего морского льда в Гудзоновом заливе, так как полуночное солнце светится красным цветом от дымки далеких огней во время рекордно жаркой погоды. Для популяции белых медведей Манитобы особую угрозу представляет потепление климата и сокращение морского льда.

Фото и комментарий: Cecile Baudier. Ида Это Ида. Ей семь лет, она родилась в Гренландии. Год назад ее мать, Мари, решила переехать в Данию в поисках лучшей жизни и дать своей дочери все то, чего у нее никогда не было. Но, не смотря на то, что обе страны исторически связаны и имеют схожие культуры, у них нет датских друзей или любых связей с Данией. В этой стране выходцев из Гренландии считают гражданами второго сорта, пьяницами и социально опасными элементами. Эта фотография стала частью серии снимков, которая пытается показать другую сторону гренландского меньшинства в Дании.

Фото и комментарий: Michele De Punzio. Франческа Моя подруга в своей машине на уличной остановке.

Фото и комментарий: Andrew Biraj. Жизнь вдоль загрязненной реки Мальчик играет с воздушными шарами у загрязненной реки Buriganga. Дым выделяется из свалки во время заката в Дакке, Бангладеш.

Фото и комментарий: Aurélie Geurts. Лауренциу Эта картина входит в мою серию ëFrumoasaí. "Frumoasa" по-румынски означает «красота». Это работа о Лауренциу и его семье. Они живут в лачугах рядом с железной дорогой возле Гент Дампоорт. Я познакомился с ними в декабре 2012 года. Они постоянно сталкиваются со всевозможными трудностями. Отсутствие прописки добавляет им административных проблем и практически лишает возможности найти достойную работу. Но у них счастливые, теплые отношения с близкими родственниками, несмотря на атмосферу постоянной неопределенности, в которой они живут.

Фото и комментарий: Cecile Baudier. Вместе и в одиночку Это портрет двух идентичных близнецов (Нильс и Эмиль, 15 лет) в Фюн, Дания. Снимок является частью серии фотографий, на которых изображены люди, имеющие сильную связь с другим человеком. Это те, которые часто думают о себе как «о нас».

Фото и комментарий: Адам Тан. Долгая дорога к рассвету. Этот старый город (на китайском языке Laocheng, означает старый город) в скором времени будет преобразован в новый, благодаря стремительному экономическому росту в Китае. И, скорее всего, в недалеком будущем он потеряет свою первозданную красоту. Я был рад захватить эту работающую мать, которая несет своего ребенка в корзине, проходя через густой туман очень ранним туманным утром 2012 года.

Фото и комментарий: Yosuke Kashiwakura. Воронье гнездо Вороны, которые живут в Токио, используют вешалки для одежды, чтобы свить себе гнезда. В таком большом городе совсем мало деревьев, поэтому птицы испытывают дефицит натуральных материалов для строительства гнезд. Иногда они уносят вешалки у людей, которые живут в квартирах неподалеку и аккуратно их складывают. Такие гнезда выглядят почти как произведения искусства на тему утилизации.

Фото и комментарий: Стивен де Лиль. Индийский носорог, канадская зима Индийский носорог вдалеке от дома в зоопарке Торонто.

Фото и комментарий: Réka Zsirmon. Летающие цапли В хороший день здесь можно увидеть стаю птиц. Это величественные белые цапли в приливной области Дуная в Венгрии.

Фото и комментарий: Andrew Lever. Коровы и воздушные змеи Я ехал вдоль берега по шоссе, когда заметил коров, загорающих на пустом пляже. Сначала я подумал, что мне причудилось, но нет, это действительно были загорающие коровы! Мне пришлось припарковать свой автомобиль на достаточном расстоянии, а это означало длительную прогулку вдоль пляжа в 35-градусную жару. Но это не имело значения, так как я должен был получить кадр. Когда я подобрался к ним ближе, то вел себя достаточно осторожно, чтобы не спугнуть животных. Я пополз на животе по горячему песку, чтобы получить хороший вид. Миссия выполнена! Это стоило моих усилий!

Фото и комментарий: Джули Флетчер. Кладбище Я не могу описать странное ощущение, которое у меня возникло, когда я шла по этой сцене. Я последовала за сильным грозовым фронтом на протяжении нескольких сот километров в надежде захватить нечто особенное, но то, что я увидела, меня потрясло. Сюрреалистическая молочно-зеленая вода это естественное явление, вызванное электромагнитной активностью от ударов молнии о поверхность воды. Там, где я стояла, не было ни дождя, ни ветра, но на расстоянии небо выглядело сердитым. Казалось, оно обрушивает свой гнев на кладбище мертвых деревьев в этом обычно очень сухом дне озера. Я смогла захватить ряд неповторимых образов и этот среди них один из лучших.

Фото и комментарий: Bisig Maurin. Arabic в Гамбии Arabic родилась в одном из самых больших городов в мире, в Нью-Йорке. Прямо посередине Бронкса она росла и ходила в школу. Когда ей исполнилось 13 лет, отец решил послать дочь к своей родне в небольшом городке под названием Bajakunda. Теперь она живет здесь без электричества в двух часах езды на автобусе до следующего города. Arabic работает каждый день с раннего утра до поздней ночи. У нее нет никаких шансов покинуть эту страну. Она единственный человек в этом небольшом городе с официальным американским паспортом, о котором все мечтают, но она больше не может им воспользоваться из-за семейной традиции.

Фоторепортажі
9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

Фестиваль рівно десять років і один місяць тому відбувся вперше. Наступний стався через півроку, далі він проходив усе частіше, якось навіть шість разів за рік. Він змінював локації: найпершою була G13 project studio, потім він переїхав до галереї «Лавра», п’ятий пройшов у «Д12», шостий розташувався у Гідропарку, і на ці дві локації він більше не повертався. Потім він надовго розташувався у Національному експоцентрі України (ВДНГ), проходив тут не весь час, але найчастіше. Головна мета фестивалю — пропагувати українське вино. Тому більшу частину ярмарку займають стенди вітчизняних виробників. Крім цього тут обов’язково проходить «школа вина», де розказується про різні алкогольні напої, як їх виробляють, як їх правильно споживати. Пізніше до неї додалася «школа сиру». В рамках фестивалю відбувся перший великий конкурс на краще українське вино, в якому якість оцінювали не лише професіонали, але й підготовлені аматори. Його результати тоді суттєво вплинули на ставлення до вітчизняних вин. Тут відбувалося багато різних активностей: і винні забіги, і конкурси на швидкість відкриття устриць, і створювалося фестивальне вино. Кілька разів фестивалю передував «Тиждень вина». Він містив лекції, дегустації — показові або ж оціночні, а з останніх і складалося дегустаційне змагання. Ці події відбувалися на інших локаціях, причому не лише в столиці. З початком великої війни фестиваль «став на паузу», але ті ж самі люди робили трохи менший «Brave Wine: вікенд найкращого українського вина» у приміщеннях колишнього заводу «Арсенал». А вже в травні цього року і знову на ВДНГ пройшов XX Kyiv Food&Wine Festival. Зараз на фестиваль приходять тисячі людей. Багато відвідувачів знають один одного не один рік. Утворився своєрідний відкритий клуб поціновувачів українського вина. Фестиваль змінив ставлення багатьох людей до вітчизняних продуктів. Ці роки українське ставало все більш модним та якісним. За ці десять років вітчизняне виноробство пройшло величезний шлях: суттєво змінилося законодавство, кількість виноробень виросла багатократно і все частіше вони отримують ліцензію. Суттєво зросла підготовка виноробів: вони охоче вчаться, і на коротких курсах, і у вітчизняних інститутах, і часто за кордоном. Попри те, що вони мали б бути конкурентами, вони охоче діляться досвідом. Все менше лишається областей України, де ще нема офіційних виробів. Велика заслуга в цьому фестивалю Kyiv Food and Wine. Фото зроблені 10 листопада 2024 року.  
21.11.2024 — 31 — 897

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

20 листопада у Дніпровському районі Києва спалахнула багатоповерхівка. Постраждали двоє людей, в том числі дитина. Про це пише РБК-Україна з посиланням на ДСНС Києва. Про це повідомляють Контракти.UA. "20 листопада о 07:59 надійшло повідомлення про пожежу на проспекті Соборності, 17/2. Горіла квартира на четвертому поверсі 8-поверхового житлового будинку", - йдеться у повідомленні. До прибуття перших пожежно-рятувальних підрозділів, з квартири де виникла пожежа, самостійно евакуювались жінка та дитина. "Їх було передано медикам для огляду. Також, в ході гасіння та розвідки, з верхніх поверхів було виведено 20 осіб на свіже повітря", - зазначили у ДСНС. Причину та обставини виникнення пожежі встановлюватимуть правоохоронці.
20.11.2024 — 6 — 518

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на "зебрі"

В Подільському районі Києва водій автомобіля насмерть збив жінку. Вона йшла по пішохідному переходу. Про це пише РБК-Україна з посиланням на повідомлення поліції Києва 20 листопада. Про це повідомляють Контракти.UA. Дорожньо-транспортна пригода відбулась вчора вранці, 19 листопада. "58-річний водій автомобіля Nissan, рухаючись по вулиці Івана Вигівського, скоїв наїзд на жінку, яка перетинала дорогу по нерегульованому пішохідному переходу", - йдеться у повідомленні. Як зазначили у поліції, внаслідок автопригоди 52-річна потерпіла отримала травми несумісні з життям та загинула на місці. "Поліцейські затримали керманича авто, він був тверезий. За скоєне йому загрожує до восьми років позбавлення волі", - зазначили у відомстві. Як повідомлялося, на початку листопада в Києві на Теремках автобус на великій швидкості протаранив авто, після чого вилетів на тротуар і врізався в кіоск. Загинули люди. Крім того, днями у Хмельницькому сталася аварія, в якій автомобіль влетів у зупинку громадського транспорту. Загинуло троє людей.
20.11.2024 — 3 — 417

РФ збільшує потужності з виробництва двигунів для ракет: супутникові знімки заводів

РФ збільшує потужності з виробництва двигунів для ракет: супутникові знімки заводів

Російська Федерація веде будівництво на п’яти заводах, які виробляють твердопаливні ракетні двигуни. Про це свідчать супутникові знімки, зроблені протягом 2024 року. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS).Про це повідомляють Контракти.UA. Як заявив співробітник IISS Фабіан Гінц, це будівництво може бути найамбітнішим розширенням військового виробництва Росії з часів СРСР. Зокрема, супутникові знімки свідчать про те, що роботи ведуться на кількох об'єктах. Ймовірно, мова йде про модернізацію занедбаних радянських підприємств та спорудження нової інфраструктури. Знімки вказують на те, що виробництво твердопаливних ракетних двигунів розташоване в Алтайському краї, Ростові-на-Дону, поблизу Москви, Санкт-Петербурга, а також у Пермі. "Така діяльність заслуговує на увагу, адже протягом останніх 30 років її не було. Лише у 2023 році, через три десятиліття після розпаду СРСР, було зафіксовано суттєві інвестиції у сфери розширення та модернізації", - зазначив Гінц. Він зауважив, що наразі немає достовірної інформації про типи двигунів, які виробляються на території комплексу Бійськ II, що в Алтайському краї. Однак дані однієї з компаній РФ свідчать про те, що там виробляють двигуни як для радянських балістичних ракет, так і для нових ракет "Булава", що можуть нести ядерну зброю. "У розсекреченому документі ЦРУ згадується, що на цьому об'єкті могли виробляти верхню частину корпусу двигуна для ракетного комплексу Тополь", - додає Гінц. Нагадаємо, РБК-Україна писало про те, що Росія цієї осені розробила безпілотник під назвою "Гарпія-3". Зокрема провела його льотні випробування за участю китайських фахівців.
19.11.2024 — 5 — 754

Українські розвідники з'ясували

Українські розвідники з'ясували "начинку" російського дрона "Гербера"

Російський дрон "Гербера" імітує "популярний" у окупантів "Шахед". Він часто використовується для перевантаження української ППО. Про це пише РБК-Україна з посиланням на ГУР. Про це повідомляють Контракти.UA. За даними розвідників, Росія складає такі багатозадачні БПЛА на заводі у місті Єлабуга. "Апарат "Гербера" може нести бойову частину як камікадзе та проводити радіоелектронну розвідку, зокрема для виявлення позицій ППО та фіксації влучань інших ударних дронів", - йдеться у повідомленні. Імітація "Шахеда" Цей БПЛА імітує Shahed-136/Герань-2 та масово використовується Росією для перевантаження української протиповітряної оборони. "За рахунок використання простих матеріалів (фанера, пінопласт) "Гербера" в десятки разів дешевша за Shahed/Герань. Утім будова цього дрона містить вже звичний для російської зброї набір компонентів іноземних виробників", - зазначили в ГУР. З чого складаються ці БПЛА Дослідження збитих зразків засвідчили, що росіяни виготовляють "Герберу" за китайським прототипом з використанням завезених з Китаю іноземних компонентів. "Розробник БПЛА - китайський виробник авіамоделей Skywalker Technology Co., Ltd., який також виробляє фюзеляжі та організовує поставки комплектів в Росію. Постачання відбувається за посередництва третіх компаній", - розповіли в ГУР. Крім того: Завадозахищена антена (CRPA) дрона містить чіпи Analog Devices та Texas Instruments (США), NXP Semiconductors (Нідерланди). В універсальному польотному контролері - також компоненти, виготовлені компаніями Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди), XLSEMI (КНР). Для наведення на ціль пілотом (за принципом FPV-дрона) баражуючої версії БПЛА та ведення повітряної розвідки "Гербера" оснащена китайськими камерою з трьохосьовим підвісом Topotek KHY10S90 та модемом Xingkai Tech Mesh Network XK-F358. Двигун DLE60 - виробництва китайської Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd. Влітку 2024 року ця компанія потрапила під санкції США за постачання до Росії. Використання дронів Росією у війні в Україні Російські війська постійно використовують дрони для атак по Україні. Наприклад, 17 листопада під час ракетно-дронового удару РФ використала 90 безпілотників. При цьому загарбники постійно намагаються перевантажити українську ППО, використовуючи різні види БПЛА. Наприклад, нещодавно повідомлялося, що Росія почала використовувати дрони-приманки під час атак по Україні. Вони також імітують "Шахеди". Крім того, росіяни мають у планах вийти на цілодобові атаки безпілотниками.    
18.11.2024 — 3 — 891