Контракти.ua

06.04.2013 — Дубай, ОАЭ — Михаил Захарко 38426
автомобили, тест-драйв, KIA
KIA Cerato: во-первых, это красиво…

Новый Cerato, по мнению корейцев, будут покупать, во-первых, за более спортивный дизайн, во-вторых, за богатое, не по меркам сегмента, оснащение, а в-третьих, за все остальное — качественное и эффектное. Проверим?

Cerato — самая успешная модель KIA. Он производится восемь лет; за это время по всему миру было продано более 2,5 млн машин, из них почти 800 тыс. — за два последних года.

Cerato — это у нас, в Украине. В США модель продается под именем Forte, а в Китае и у себя на родине, в Корее — под индексом К3.

Доля автомобиля в линейке всех легковых автомобилей КІА — 28%.

Неудивительно, что потратив на разработку новой модели 42 месяца и вложив в нее $250 млн, корейцы уже в первый год продаж рассчитывают реализовать 500 тыс. машин в 130 странах.

1,6-литровый бензиновый двигатель Gamma разгоняет автомобиль до сотни за 11,6 с. Но если вы закажете модель с двухлитровым мотором Nu мощностью 161 л. с., то спокойно выедете из десяти секунд — независимо от выбранной трансмиссии.

В тренде сейчас — динамика линий и  «мускулистость».

Поэтому благодаря шеф-дизайнеру марки немцу Питеру Шрейеру (известен, в частности, работой над Audi TT) и американцу Тому Кёрнсу, руководителю дизайн-студии KIA Motors America (автор  первого Cadillac CTS) новый Cerato выглядит стильно и динамично. И  даже  немного солидно.

- Вам машинку с автоматом или мехникой?

- А вам?... Ой, пардон, понятно...

Дубай строили для автомобилистов; прогуляться по улицам пешком — разве что только в специально отведенных местах.

Зато водителям раздолье: пяти- и шестиполосные (в одну сторону) дороги, многочисленные развязки, минимальное количество светофоров, отсутствие общественного транспорта и скоростной режим «120 по городу».

При этом водители умудряются с такой скоростью ездить чрезвычайно плотно и, по украинским меркам, даже не очень агрессивно.

Формат тест-драйва — впереди головная машина; за ней колонна из десятка новеньких Cerato (не отставать, следить за лидером, соблюдать рядность, помнить о безопасности и ответственности) — не предполагает драйвовой неритмичной езды. Или все же предполагает?

Автомобиль стал длиннее на 30 мм, ниже на 15 мм и шире на 5 мм. Передний и задний свесы нового Cerato уменьшены на 15 и 5 мм соответственно, а колесная база увеличена на 50 мм.

Она теперь составляет 2700 мм — такая же, как у кроcсовера KIA Sorento.

Шестиступенчатый автомат явно предназначен для плавного движения по прямым и ровным дорогам. Он переключает передачи уже при 3 тыс. оборотах, и это чувствуется в салоне.

Потребление топлива в комбинированном цикле обещают меньше 7 л.

У тестируемых автомобилей этот показатель был 7,2 у «механики», 7,8 — у машины с АКПП. (Но не забудьте принять во внимание стиль езды автомобильных журналистов.

Механическая коробка, что примечательно, тоже 6-ступенчатая. С ней автомобиль едет ощутимо живее, чем с «автоматом ».

Визуально Cerato напоминает флагманскую модель Optima. Узнаваемый оскал фирменной решетки радиатора, светодиодные ходовые огни, крупная прищуренная передняя оптика.

Даже в избалованном автомобилями Дубае его дизайн не кажется устаревшим или невыразительным.

Багажник радует размером (482  л), ровным полом, низкой погрузочной высотой и простым алгоритмом складывания спинки заднего дивана.

Не только парктроник, но и камера заднего вида!

Снаружи автомобиль компактный, внутри вместительный. Водительское место — на уровне, все понятно, все под рукой. А электрорегулировка и подогрев руля — дополнительный плюс.

Пластик на передней панели и внутри дверей идет волнами, и это не просто для красоты, а отсылы дизайнеров к мягким изгибам, встречающимся в природе: барханы, круги на воде и раковины моллюсков.

Кресла вольготные и удобные, их подушки стали шире; но, несмотря на выраженную боковую поддержку, при резком перестроении тело фиксируется недостаточно.

Руль имеет три варианта регулировки усилия: беленький Normal, зеленый Comfort и агрессивно-желтый Sport. И руль соответственно крутится: нормально, легко и туго. Эта система называется Flex Steer, она добавляет остроты ощущений, но присутствует не во всех комплектациях.

Переднему пассажиру очень кстати окажется двух- зональный климат-контроль, а из приятных опций — регулируемый трехуровневый подогрев сидений.

По заявлению производителя, эта коробка передач имеет очень компактные размеры и отличается большей (до 12%) экономичностью по сравнению с другими «автоматами».

Аудиосистема нового KIA Cerato читает буквально любое устройство: компакт-диски разных форматов, USB-носители; есть разъем для плеера и можно подключить телефон по Blue- tooth.

Места в двухсекционном боксе между водительским и пассажирским местом предостаточно — 5,6  л, но сам подлокотник выдвигается не слишком далеко, а чтобы вернуть его в исходное положение, нужно приложить ощутимые усилия.

В салоне нового Cerato можно установить до шести подушек безопасности: двухступенчатых фронтальных, боковых, подушек безопасности в спинках передних сидений и боковых шторках для передних и задних пассажиров, в зависимости от комплектации.

На ровных, без ям и выбоин, дорогах Дубая подвеске комфортно. Но как только мы притормаживаем перед бетонными «лежащими полицейскими», становится понятно, что подвеска все-таки жестковата, а доработанная торсионная балка сзади все же не очень хорошо гасит удары.

Как поведет себя автомобиль на украинских дорогах, остается только гадать.

Цена на новенький KIA Cerato в Украине стартует от 160 720 грн за комплектацию Base с 1,6 MT.

Самая дорогая версия Top с 2,0 AT (кожа, диски 17", подрулевые лепестки, камера заднего вида, ESP, ксенон и подогрев руля, климат- и круиз-контроль и т. д.) обойдется в 223 860 грн.

Фоторепортажі
У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

20 листопада у Дніпровському районі Києва спалахнула багатоповерхівка. Постраждали двоє людей, в том числі дитина. Про це пише РБК-Україна з посиланням на ДСНС Києва. Про це повідомляють Контракти.UA. "20 листопада о 07:59 надійшло повідомлення про пожежу на проспекті Соборності, 17/2. Горіла квартира на четвертому поверсі 8-поверхового житлового будинку", - йдеться у повідомленні. До прибуття перших пожежно-рятувальних підрозділів, з квартири де виникла пожежа, самостійно евакуювались жінка та дитина. "Їх було передано медикам для огляду. Також, в ході гасіння та розвідки, з верхніх поверхів було виведено 20 осіб на свіже повітря", - зазначили у ДСНС. Причину та обставини виникнення пожежі встановлюватимуть правоохоронці.
20.11.2024 — 6 — 444

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на "зебрі"

В Подільському районі Києва водій автомобіля насмерть збив жінку. Вона йшла по пішохідному переходу. Про це пише РБК-Україна з посиланням на повідомлення поліції Києва 20 листопада. Про це повідомляють Контракти.UA. Дорожньо-транспортна пригода відбулась вчора вранці, 19 листопада. "58-річний водій автомобіля Nissan, рухаючись по вулиці Івана Вигівського, скоїв наїзд на жінку, яка перетинала дорогу по нерегульованому пішохідному переходу", - йдеться у повідомленні. Як зазначили у поліції, внаслідок автопригоди 52-річна потерпіла отримала травми несумісні з життям та загинула на місці. "Поліцейські затримали керманича авто, він був тверезий. За скоєне йому загрожує до восьми років позбавлення волі", - зазначили у відомстві. Як повідомлялося, на початку листопада в Києві на Теремках автобус на великій швидкості протаранив авто, після чого вилетів на тротуар і врізався в кіоск. Загинули люди. Крім того, днями у Хмельницькому сталася аварія, в якій автомобіль влетів у зупинку громадського транспорту. Загинуло троє людей.
20.11.2024 — 3 — 356

РФ збільшує потужності з виробництва двигунів для ракет: супутникові знімки заводів

РФ збільшує потужності з виробництва двигунів для ракет: супутникові знімки заводів

Російська Федерація веде будівництво на п’яти заводах, які виробляють твердопаливні ракетні двигуни. Про це свідчать супутникові знімки, зроблені протягом 2024 року. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS).Про це повідомляють Контракти.UA. Як заявив співробітник IISS Фабіан Гінц, це будівництво може бути найамбітнішим розширенням військового виробництва Росії з часів СРСР. Зокрема, супутникові знімки свідчать про те, що роботи ведуться на кількох об'єктах. Ймовірно, мова йде про модернізацію занедбаних радянських підприємств та спорудження нової інфраструктури. Знімки вказують на те, що виробництво твердопаливних ракетних двигунів розташоване в Алтайському краї, Ростові-на-Дону, поблизу Москви, Санкт-Петербурга, а також у Пермі. "Така діяльність заслуговує на увагу, адже протягом останніх 30 років її не було. Лише у 2023 році, через три десятиліття після розпаду СРСР, було зафіксовано суттєві інвестиції у сфери розширення та модернізації", - зазначив Гінц. Він зауважив, що наразі немає достовірної інформації про типи двигунів, які виробляються на території комплексу Бійськ II, що в Алтайському краї. Однак дані однієї з компаній РФ свідчать про те, що там виробляють двигуни як для радянських балістичних ракет, так і для нових ракет "Булава", що можуть нести ядерну зброю. "У розсекреченому документі ЦРУ згадується, що на цьому об'єкті могли виробляти верхню частину корпусу двигуна для ракетного комплексу Тополь", - додає Гінц. Нагадаємо, РБК-Україна писало про те, що Росія цієї осені розробила безпілотник під назвою "Гарпія-3". Зокрема провела його льотні випробування за участю китайських фахівців.
19.11.2024 — 5 — 690

Українські розвідники з'ясували

Українські розвідники з'ясували "начинку" російського дрона "Гербера"

Російський дрон "Гербера" імітує "популярний" у окупантів "Шахед". Він часто використовується для перевантаження української ППО. Про це пише РБК-Україна з посиланням на ГУР. Про це повідомляють Контракти.UA. За даними розвідників, Росія складає такі багатозадачні БПЛА на заводі у місті Єлабуга. "Апарат "Гербера" може нести бойову частину як камікадзе та проводити радіоелектронну розвідку, зокрема для виявлення позицій ППО та фіксації влучань інших ударних дронів", - йдеться у повідомленні. Імітація "Шахеда" Цей БПЛА імітує Shahed-136/Герань-2 та масово використовується Росією для перевантаження української протиповітряної оборони. "За рахунок використання простих матеріалів (фанера, пінопласт) "Гербера" в десятки разів дешевша за Shahed/Герань. Утім будова цього дрона містить вже звичний для російської зброї набір компонентів іноземних виробників", - зазначили в ГУР. З чого складаються ці БПЛА Дослідження збитих зразків засвідчили, що росіяни виготовляють "Герберу" за китайським прототипом з використанням завезених з Китаю іноземних компонентів. "Розробник БПЛА - китайський виробник авіамоделей Skywalker Technology Co., Ltd., який також виробляє фюзеляжі та організовує поставки комплектів в Росію. Постачання відбувається за посередництва третіх компаній", - розповіли в ГУР. Крім того: Завадозахищена антена (CRPA) дрона містить чіпи Analog Devices та Texas Instruments (США), NXP Semiconductors (Нідерланди). В універсальному польотному контролері - також компоненти, виготовлені компаніями Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди), XLSEMI (КНР). Для наведення на ціль пілотом (за принципом FPV-дрона) баражуючої версії БПЛА та ведення повітряної розвідки "Гербера" оснащена китайськими камерою з трьохосьовим підвісом Topotek KHY10S90 та модемом Xingkai Tech Mesh Network XK-F358. Двигун DLE60 - виробництва китайської Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd. Влітку 2024 року ця компанія потрапила під санкції США за постачання до Росії. Використання дронів Росією у війні в Україні Російські війська постійно використовують дрони для атак по Україні. Наприклад, 17 листопада під час ракетно-дронового удару РФ використала 90 безпілотників. При цьому загарбники постійно намагаються перевантажити українську ППО, використовуючи різні види БПЛА. Наприклад, нещодавно повідомлялося, що Росія почала використовувати дрони-приманки під час атак по Україні. Вони також імітують "Шахеди". Крім того, росіяни мають у планах вийти на цілодобові атаки безпілотниками.    
18.11.2024 — 3 — 830

Партизани розвідали суднобудівний завод у Росії

Партизани розвідали суднобудівний завод у Росії

Партизани провели розвідку Виборзького суднобудівного заводу (Росія). Там виробляють обладнання для систем управління запуском ракет. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал партизанського руху "АТЕШ". Про це повідомляють Контракти.UA. "Агенти виявили діяльність ключового підприємства у Виборзі, яке виконує замовлення для ФСБ та Чорноморського флоту РФ", - йдеться у повідомленні. За даними партизанів, зафіксовано виробництво та постачання блоків управління для систем управління запуском крилатих ракет для бойових кораблів Чорноморського флоту. "Без таких систем кораблі позбавляються здатності завдавати далекобійних ударів, що суттєво знижує їхню боєздатність", - додали в "АТЕШ". Розвідка партизанів у Росії Партизани не вперше проводять розвідку Росії на об'єктах, пов'язаних із забезпеченням військового комплексу окупантів. Наприклад, у вересні партизани провели розвідку одного із російських заводів у Нижегородській області. Він стратегічно важливий для ППО окупантів. А в липні - "АТЕШ" розвідав Іркутський завод полімерів (Росія). На ньому виготовляються деталі для військової техніки. Зазначимо, що часто для розвідки таких об'єктів партизани залучають агентів із числа російських солдатів чи російського цивільного населення.  
16.11.2024 — 9 — 1292