Контракти.ua

03.01.2013 — AP Photo — 30446
фотография, AP
Лучшие фотографии Associated Press 2012 года

Лучшие фотографии, сделанные фотографами одного из крупнейших международных информационно-новостных агентств в 2012 году.

Один из шести тигрят, найденных в клетке у браконьеров из провинции Патхумтхани, Таиланд, рычит на фотографа. Таиланд — самая большая браконьерская биржа в мире. По вине местного подпольного рынка исчезают последние представители редких и вымирающих видов. (AP Photo/Apichart Weerawong)

Сборная Испании по футболу празднует победу на чемпионате Европы, который проходил в Польше и Украине. Это уже третий большой титул испанских футболистов подряд. (AP Photo/Gregorio Borgia)

Арестованный активист «Гринпис» в костюме белого медведя выглядывает из полицейского автомобиля, Москва, Россия. Организация «Гринпис» протестовала против бурения нефтяных скважин в Арктике. (AP Photo/Misha Japaridze)

Индийские мальчик и девочка трутся носами во время молитв в честь праздника «Ид аль-Фитр» у мечети Джама-Масджид в Дели, Индия. «Ид аль-Фитр» знаменует окончание поста в месяц Рамадан. (AP Photo/Kevin Frayer)

Извержение вулкана Тунгурауа, Национальный парк Сангай, Эквадор. (AP Photo/Dolores Ochoa)

Бык породы миура прорывается сквозь толпу во время фестиваля «Сан-Фермин» в Памплоне, Испания. (AP Photo/Daniel Ochoa de Olza)

Премьер-министр РФ Дмитрий Медведев пожимает руку CEO Facebook Марку Цукербергу во время визита последнего в Москву, Россия. (AP Photo/Alexander Zemlianichenko)

Серена Уильямс не верит своему счастью, обыграв в финале «Уимблдона» Агнешку Радванску, Лондон, Англия. (AP Photo/Anja Niedringhaus)

Пакистанская девочка держит свечу в ладонях во время празднования «Дивали», Карачи, провинция Синд, Пакистан. «Дивали» — традиционный огненный фестиваль, один из самых красивых и масштабных в мире. (AP Photo/Shakil Adil)

Схватка во время матча Heineken Cup между командами «Расинг Метро» и «Манстер Регби» на стадионе «Стад де Франс» в Париже, Франция. (AP Photo/Christophe Ena).

Девушки танцуют во время Ноттинг-Хиллского карнавала в Лондоне, Англия. Это самый большой карнавал Европы. Впервые был проведен афро-карибскими общинами Великобритании в 1964 году. (AP Photo/Sang Ta

Жители Бихара с огромными рюкзаками и сумками пытаются пропихнуться в вагон поезда на вокзале Нью-Дели, Индия, чтобы попасть домой на древний ведический фестиваль «Чхатх». (AP Photo/Kevin Frayer)

Королевские пингвины стоят группой в аквариум-парке «Морской рай Хаккэйдзима», Йокогама, префектура Канагава, Япония. (AP Photo/Itsuo Inouye)

Мужчина пытается спасти свое имущество после того, как две пустые баржи врезались в лачуги на сваях в бедном прибрежном квартале Манилы, Филиппины, во время тропического шторма «Саола». (AP Photo/Aaron Favila)

Парочка целуется под томатным градом во время фестиваля «Томатина» в Буньоле, Испания. (AP Photo/Alberto Saiz)

Тибетский активист Джампа Йеши сжигает себя в знак протеста против визита председателя КНР Ху Цзиньтао, Нью-Дели, Индия. Он скончался в больнице с ожогами 98% тела. Для Тибета Китай является агрессором. (AP Photo/Manish Swarup)

Световая инсталляция The Tribute in Light сияет над Манхэттеном, Нью-Йорк, США, на месте башен «Всемирного торгового центра», которые были разрушены терактом 11 сентября 2001 года. (AP Photo/Mark Lennihan)

Пакистанец Факир Зада (Faqir Zada) продает разукрашенных верблюдов в преддверии праздника «Ид аль-Адха», Исламабад, Пакистан. (AP Photo/Muhammed Muheisen)

Сотрудник спецподразделения полиции защищает женщину от взрыва горящего автобуса в Сантьяго, Чили. Беспорядки в столице Чили начались во время акции протеста студентов, требующих бесплатного образования. (AP Photo/Luis Hidalgo)

Австралийка Салли Пирсон мчит к финишу впереди всех на 100-метровке с препятствиями во время Летних Олимпийских игр 2012 года. (AP Photo/Matt Slocum)

Негде яблоку упасть во время митингов на площади Тахрир в Каире, Египет. (AP Photo/Amr Nabil)

Женщина наблюдает за иллюзионистом Кириллом Такаямой, который прилип к дорожному столбу в Мумбаи, штат Махараштра, Индия. Такаяма прибыл в Индию, чтобы продвигать здесь свое телешоу. (AP Photo/Rajanish Kakade)

Собрание по случаю 10-й годовщины террористических атак на острове Бали, Индонезия. Десять лет назад здесь взорвались бомбы-близнецы, унеся жизни более 200 человек. Не смотря на высокую угрозу новых терактов, объявленную властями Индонезии, семьи и друзья погибших вновь приехали на место трагедии. (AP Photo/Firdia Lisnawati)

Члены одиозной панк-группы Pussy Riot — Мария Алехина, Екатерина Самуцевич и Надежда Толоконникова — сидят за стеклом в здании Мосгорсуда, Москва, Россия. Суд над Pussy Riot стал одной из самых острых социальных тем в мире. (AP Photo/Sergey Ponomarev)

Полицейские останавливают активисток FEMEN у здания Министерства юстиции в Париже, Франция. Одиозное украинское движение FEMEN стало всемирным, открыв штаб-квартиру в столице Франции. Похоже, «голые протесты» скоро будут обыденностью для Европы. (AP Photo/Francois Mori)

Испанец Аксель Понс из команды Pons HP 40 Tuenti в классе Moto2 летит по гравию после аварии на Гран-при Японии. (AP Photo/Greg Baker)

Взгляд полицейской собаки красноречиво демонстрирует ее отношение к обрядам фестиваля «Тихар», Катманду, Непал. (AP Photo/Niranjan Shrestha)

Жёлтые автомобили такси выглядывают из воды в Хобокене, штат Нью-Джерси, США, после супершторма «Сэнди». (AP Photo/Charles Sykes)

Суфий во время акта самобичевания в честь фестиваля «Урс», Аджмер, штат Раджастхан, Индия. «Урс» знаменует годовщину смерти святого Моинуддина Чишти, известного своей философией религиозной терпимости. (AP Photo/Deepak Sharma)

Представление аргентинской танцевальной группы «Fuerzabruta» в полупрозрачном бассейне прямо над головами зрителей во время «Ночного фестиваля» в Сингапуре. (AP Photo/Wong Maye-E)

Фоторепортажі
9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

Фестиваль рівно десять років і один місяць тому відбувся вперше. Наступний стався через півроку, далі він проходив усе частіше, якось навіть шість разів за рік. Він змінював локації: найпершою була G13 project studio, потім він переїхав до галереї «Лавра», п’ятий пройшов у «Д12», шостий розташувався у Гідропарку, і на ці дві локації він більше не повертався. Потім він надовго розташувався у Національному експоцентрі України (ВДНГ), проходив тут не весь час, але найчастіше. Головна мета фестивалю — пропагувати українське вино. Тому більшу частину ярмарку займають стенди вітчизняних виробників. Крім цього тут обов’язково проходить «школа вина», де розказується про різні алкогольні напої, як їх виробляють, як їх правильно споживати. Пізніше до неї додалася «школа сиру». В рамках фестивалю відбувся перший великий конкурс на краще українське вино, в якому якість оцінювали не лише професіонали, але й підготовлені аматори. Його результати тоді суттєво вплинули на ставлення до вітчизняних вин. Тут відбувалося багато різних активностей: і винні забіги, і конкурси на швидкість відкриття устриць, і створювалося фестивальне вино. Кілька разів фестивалю передував «Тиждень вина». Він містив лекції, дегустації — показові або ж оціночні, а з останніх і складалося дегустаційне змагання. Ці події відбувалися на інших локаціях, причому не лише в столиці. З початком великої війни фестиваль «став на паузу», але ті ж самі люди робили трохи менший «Brave Wine: вікенд найкращого українського вина» у приміщеннях колишнього заводу «Арсенал». А вже в травні цього року і знову на ВДНГ пройшов XX Kyiv Food&Wine Festival. Зараз на фестиваль приходять тисячі людей. Багато відвідувачів знають один одного не один рік. Утворився своєрідний відкритий клуб поціновувачів українського вина. Фестиваль змінив ставлення багатьох людей до вітчизняних продуктів. Ці роки українське ставало все більш модним та якісним. За ці десять років вітчизняне виноробство пройшло величезний шлях: суттєво змінилося законодавство, кількість виноробень виросла багатократно і все частіше вони отримують ліцензію. Суттєво зросла підготовка виноробів: вони охоче вчаться, і на коротких курсах, і у вітчизняних інститутах, і часто за кордоном. Попри те, що вони мали б бути конкурентами, вони охоче діляться досвідом. Все менше лишається областей України, де ще нема офіційних виробів. Велика заслуга в цьому фестивалю Kyiv Food and Wine. Фото зроблені 10 листопада 2024 року.  
21.11.2024 — 31 — 1285

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

20 листопада у Дніпровському районі Києва спалахнула багатоповерхівка. Постраждали двоє людей, в том числі дитина. Про це пише РБК-Україна з посиланням на ДСНС Києва. Про це повідомляють Контракти.UA. "20 листопада о 07:59 надійшло повідомлення про пожежу на проспекті Соборності, 17/2. Горіла квартира на четвертому поверсі 8-поверхового житлового будинку", - йдеться у повідомленні. До прибуття перших пожежно-рятувальних підрозділів, з квартири де виникла пожежа, самостійно евакуювались жінка та дитина. "Їх було передано медикам для огляду. Також, в ході гасіння та розвідки, з верхніх поверхів було виведено 20 осіб на свіже повітря", - зазначили у ДСНС. Причину та обставини виникнення пожежі встановлюватимуть правоохоронці.
20.11.2024 — 6 — 610

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на "зебрі"

В Подільському районі Києва водій автомобіля насмерть збив жінку. Вона йшла по пішохідному переходу. Про це пише РБК-Україна з посиланням на повідомлення поліції Києва 20 листопада. Про це повідомляють Контракти.UA. Дорожньо-транспортна пригода відбулась вчора вранці, 19 листопада. "58-річний водій автомобіля Nissan, рухаючись по вулиці Івана Вигівського, скоїв наїзд на жінку, яка перетинала дорогу по нерегульованому пішохідному переходу", - йдеться у повідомленні. Як зазначили у поліції, внаслідок автопригоди 52-річна потерпіла отримала травми несумісні з життям та загинула на місці. "Поліцейські затримали керманича авто, він був тверезий. За скоєне йому загрожує до восьми років позбавлення волі", - зазначили у відомстві. Як повідомлялося, на початку листопада в Києві на Теремках автобус на великій швидкості протаранив авто, після чого вилетів на тротуар і врізався в кіоск. Загинули люди. Крім того, днями у Хмельницькому сталася аварія, в якій автомобіль влетів у зупинку громадського транспорту. Загинуло троє людей.
20.11.2024 — 3 — 502

РФ збільшує потужності з виробництва двигунів для ракет: супутникові знімки заводів

РФ збільшує потужності з виробництва двигунів для ракет: супутникові знімки заводів

Російська Федерація веде будівництво на п’яти заводах, які виробляють твердопаливні ракетні двигуни. Про це свідчать супутникові знімки, зроблені протягом 2024 року. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS).Про це повідомляють Контракти.UA. Як заявив співробітник IISS Фабіан Гінц, це будівництво може бути найамбітнішим розширенням військового виробництва Росії з часів СРСР. Зокрема, супутникові знімки свідчать про те, що роботи ведуться на кількох об'єктах. Ймовірно, мова йде про модернізацію занедбаних радянських підприємств та спорудження нової інфраструктури. Знімки вказують на те, що виробництво твердопаливних ракетних двигунів розташоване в Алтайському краї, Ростові-на-Дону, поблизу Москви, Санкт-Петербурга, а також у Пермі. "Така діяльність заслуговує на увагу, адже протягом останніх 30 років її не було. Лише у 2023 році, через три десятиліття після розпаду СРСР, було зафіксовано суттєві інвестиції у сфери розширення та модернізації", - зазначив Гінц. Він зауважив, що наразі немає достовірної інформації про типи двигунів, які виробляються на території комплексу Бійськ II, що в Алтайському краї. Однак дані однієї з компаній РФ свідчать про те, що там виробляють двигуни як для радянських балістичних ракет, так і для нових ракет "Булава", що можуть нести ядерну зброю. "У розсекреченому документі ЦРУ згадується, що на цьому об'єкті могли виробляти верхню частину корпусу двигуна для ракетного комплексу Тополь", - додає Гінц. Нагадаємо, РБК-Україна писало про те, що Росія цієї осені розробила безпілотник під назвою "Гарпія-3". Зокрема провела його льотні випробування за участю китайських фахівців.
19.11.2024 — 5 — 843

Українські розвідники з'ясували

Українські розвідники з'ясували "начинку" російського дрона "Гербера"

Російський дрон "Гербера" імітує "популярний" у окупантів "Шахед". Він часто використовується для перевантаження української ППО. Про це пише РБК-Україна з посиланням на ГУР. Про це повідомляють Контракти.UA. За даними розвідників, Росія складає такі багатозадачні БПЛА на заводі у місті Єлабуга. "Апарат "Гербера" може нести бойову частину як камікадзе та проводити радіоелектронну розвідку, зокрема для виявлення позицій ППО та фіксації влучань інших ударних дронів", - йдеться у повідомленні. Імітація "Шахеда" Цей БПЛА імітує Shahed-136/Герань-2 та масово використовується Росією для перевантаження української протиповітряної оборони. "За рахунок використання простих матеріалів (фанера, пінопласт) "Гербера" в десятки разів дешевша за Shahed/Герань. Утім будова цього дрона містить вже звичний для російської зброї набір компонентів іноземних виробників", - зазначили в ГУР. З чого складаються ці БПЛА Дослідження збитих зразків засвідчили, що росіяни виготовляють "Герберу" за китайським прототипом з використанням завезених з Китаю іноземних компонентів. "Розробник БПЛА - китайський виробник авіамоделей Skywalker Technology Co., Ltd., який також виробляє фюзеляжі та організовує поставки комплектів в Росію. Постачання відбувається за посередництва третіх компаній", - розповіли в ГУР. Крім того: Завадозахищена антена (CRPA) дрона містить чіпи Analog Devices та Texas Instruments (США), NXP Semiconductors (Нідерланди). В універсальному польотному контролері - також компоненти, виготовлені компаніями Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди), XLSEMI (КНР). Для наведення на ціль пілотом (за принципом FPV-дрона) баражуючої версії БПЛА та ведення повітряної розвідки "Гербера" оснащена китайськими камерою з трьохосьовим підвісом Topotek KHY10S90 та модемом Xingkai Tech Mesh Network XK-F358. Двигун DLE60 - виробництва китайської Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd. Влітку 2024 року ця компанія потрапила під санкції США за постачання до Росії. Використання дронів Росією у війні в Україні Російські війська постійно використовують дрони для атак по Україні. Наприклад, 17 листопада під час ракетно-дронового удару РФ використала 90 безпілотників. При цьому загарбники постійно намагаються перевантажити українську ППО, використовуючи різні види БПЛА. Наприклад, нещодавно повідомлялося, що Росія почала використовувати дрони-приманки під час атак по Україні. Вони також імітують "Шахеди". Крім того, росіяни мають у планах вийти на цілодобові атаки безпілотниками.    
18.11.2024 — 3 — 979