24.05.2025
— Україна, Київ — РБК-Україна, Контракти — 3338 Україна, Київ
День Києва 2025: 15 найкрасивіших місць, які обов'язково варто побачити в столиці
Київ - місто з багатовіковою історією, яке можна не лише побачити, а й відчути. Столиця зачаровує величними соборами, старовинними вулицями та дивовижними краєвидами, відкриваючи перед мандрівником справжнє серце України.
РБК-Україна (проєкт Styler) розповідає про 15 головних туристичних пам'яток столиці, які доречно буде побачити у День Києва, 25 травня.Про це повідомляють Контракти.UA.
Софійський собор
Один із найстаріших храмів Східної Європи, що зберіг фрески та мозаїки XI століття. Його велична архітектура вражає навіть досвідчених мандрівників. З оглядового майданчика відкривається чудовий вид на історичний центр столиці.
Михайлівський Золотоверхий монастир
Монастир є символом незламності Києва, відновлений після знищення у радянські часи. Його золоті бані виблискують на тлі блакитного неба. Тут панує особлива атмосфера спокою та духовності.
Золоті ворота
Відтворена брама Київської Русі часів Ярослава Мудрого. Сьогодні це музей та символ давньоруської могутності. Навколо брами облаштовано затишний сквер для відпочинку.
Андріївський узвіз
Одна з найатмосферніших вулиць Києва, де відчувається дух творчості. Узвіз з'єднує верхнє місто з Подолом і веде до Андріївської церкви. Вздовж вулиці розташовано безліч галерей, майстерень і сувенірних крамниць.
Києво-Печерська лавра
Світова святиня православ’я та визначна пам’ятка ЮНЕСКО. Печери з мощами святих, старовинні церкви та музеї створюють неповторну атмосферу. Лавра розташована на пагорбі, звідки відкриваються краєвиди на Дніпро.
Володимирська гірка
Парк із панорамним видом на Дніпро та лівий берег Києва. Тут встановлено пам’ятник князю Володимиру - хрестителю Русі. Місце ідеальне для неспішної прогулянки та фото на згадку.
Майдан Незалежності
Центральна площа міста, де творилася новітня історія України. Тут відбувалися Революції та масові події, що змінили хід історії. Майдан є символом свободи та єдності народу.
Хрещатик
Головна вулиця столиці, жива та динамічна, з історичними будівлями в стилі радянського ампіру. У вихідні перекривається для руху транспорту і стає пішохідною зоною. Тут панує справжній дух великого міста.
Національний музей історії України
Розташований у серці Старого Києва, музей охоплює всю історію України від кам’яної доби до сучасності. Експозиція включає унікальні артефакти, прикраси, зброю та книги. З вікон музею відкривається краєвид на Поділ і Дніпро.
Пейзажна алея
Незвичайний парк із сучасною скульптурою, казковими лавками та інсталяціями. Популярне місце для відпочинку з дітьми та фотосесій. Алея веде вздовж старовинного валу зі стінами Старокиївської фортеці.
Контрактова площа
Серце Подолу, де збереглися історичні будівлі та торгова традиція міста. Тут розташовано пам’ятник Григорію Сковороді та Будинок контрактів. Атмосфера площі сповнена стародавньої купецької слави.
Арка Свободи українського народу
Розташована в Хрещатому парку, арка символізує єдність і мир. Від неї відкривається вражаюча панорама Дніпра, мостів і лівого берега. Тут часто збираються вуличні музиканти й митці.
Воздвиженка
Сучасний квартал, збудований у стилі старовинної європейської архітектури. Яскраві фасади, бруковані вулички та спокійна атмосфера приваблюють гостей міста. Місце ідеальне для неспішної прогулянки й фотосесій.
Парк імені Тараса Шевченка
Один із найстаріших парків Києва, розташований навпроти Червоного корпусу університету. Тут часто проходять культурні події, виставки просто неба й ярмарки. У центрі - пам’ятник Тарасові Шевченку, що є справжньою окрасою парку.
Фунікулер
З’єднує Верхнє місто з Подолом і працює вже понад 100 років. Поїздка відкриває гарні види на Дніпро та київські пагорби. Це не лише транспорт, а й цікава атракція для туристів.
Вас може зацікавити
Чому варто хоча б раз у житті побачити Аккерманську фортецюЩо треба зробити за місяць, тиждень і день до відпустки
У ці 5 країн всі мріють переїхати - хочете знати, чому?
Момент, на який ми так чекали
Прапороносці Владислав Гераскевич та Єлизавета Сидьорко вели нашу команду в Мілані та Кортіні-д’Ампеццо. Пише НОК України та олімпійська команда/NOC of Ukraine and the Olympic Team. Про це повідомляють Контракти.UA.
Українські спортсмени та спортсменки крокують під синьо-жовтим прапором, представляючи нашу країну на головній олімпійській сцені світу.
Подивіться на ці щирі емоції наших атлетів — кожна посмішка, кожен погляд сповнений гордості та енергії.
Бажаємо успіхів нашим спортсменам
Вся Україна з вами! 07.02.2026 — 9 — 278
Все управління російськими окупаційними військами на фронті в Україні лягло, на багатьох ділянках зупинено штурмові дії, зазначив Сергій «Флеш» Бескрестнов.
Перші кроки щодо обмеження несанкціонованого використання мережі Starlink у Росії вже дали результати. У противника на фронтах навіть не проблема, у противника — катастрофа. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Про це повідомив радник міністра оборони з питань оборонних технологій, експерт з БпЛА Сергій «Флеш» Бескрестнов у Telegram.
«У противника на фронтах навіть не проблема, у противника катастрофа. Все управління військами лягло. На багатьох ділянках зупинені штурмові дії», — написав він.
Telegram-канал Insaider пише про те, що заблоковано 550 тисяч станцій Starlink у ЗС РФ, та наводить скриншоти російських вояків.
Щодо українських військових з’ясувалося, що були проблеми у тих, хто не подав оперативно списки на приватні «Старлінки». Сергій Бескрестнов зазначив, що процес оброблення триває.
Що передувало
Нагадаємо, раніше у США бізнесмен Ілон Маск повідомив про успіхи у питанні блокування Starlink для РФ.
Міністр оборони України Михайло Федоров запевнив у подальшій співпраці зі SpaceX. За його словами, українська сторона активно співпрацює з командою Маска над наступними важливими діями. Федоров подякував Маску за підтримку.
Як відомо, Starlink від SpaceX відіграє ключову роль у забезпеченні зв’язку для України під час війни. Раніше мережа використовувалася для оперативного управління комунікаціями та підтримки безпеки на передовій. 05.02.2026 — 7 — 532
Російські окупанти в ніч на 3 лютого вдарили по одній із ТЕЦ у Києві. Унаслідок атаки її було пошкоджено.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на першого віце-прем'єра, міністра енергетики України Дениса Шмигаля в Telegram.Про це повідомляють Контракти.UA.
Шмигаль розповів, що відвідав ТЕЦ, яку вночі атакували росіяни, разом із генеральним секретарем НАТО Марком Рютте.
"Показали пану Рютте жахливі наслідки цієї атаки. Ворог завдав ракетного удару по енергооб'єкту, який забезпечує теплом жителів міста. Це цивільний об'єкт", - зазначив міністр.
Також Шмигаль звернув увагу, що росіяни навмисно атакували енергооб'єкти Києва, коли температура опустилася до -25 градусів Цельсія.
Під час розмови з Рютте очільник Міненерго разом із міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою наголосили на важливості посилення об'єктів тепло- та електропостачання. Мова про системи ППО та ракети для них.
"Важливо забезпечити своєчасне постачання зброї, адже Росія нарощує своє виробництво", - зазначив Шмигаль.
Окремо сторони обговорили співпрацю у протидії кіберзагрозам. Україна має працювати разом із НАТО, оскільки РФ продовжує гібридну війну і проти членів Північноатлантичного альянсу.
Удар по ТЕЦ у Києві
Нагадаємо, російські окупанти в ніч на 3 лютого застосували понад 70 ракет і понад 400 ударних дронів для масованого удару по Україні.
Зокрема, вони атакували енергооб'єкти в Києві. Мер столиці Віталій Кличко розповів, що після атаки понад 1100 будинків у Дарницькому та Дніпровському районах Києва залишилися без теплопостачання.
При цьому він уточнив, що було сильно пошкоджено енергооб'єкт, який забезпечує теплопостачання для багатоповерхівок у цих районах. 03.02.2026 — 10 — 795
У Києві внаслідок російської атаки пошкоджено зал слави Національний музей історії України у Другій світовій війні, який розташований у підніжжі монумента Батьківщина-мати. Йдеться про пам’ятку науки і техніки місцевого значення.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву віцепрем’єр-міністра з питань гуманітарної політики - міністра культури України Тетяни Бережної. Про це повідомляють Контракти.UA.
За словами Бережної, атака має особливо цинічний і символічний характер. Держава-агресор завдала удару по місцю, що зберігає пам’ять про боротьбу з агресією у ХХ столітті, фактично повторюючи злочини вже у ХХІ столітті.
Що відомо про пошкодження
Наразі на місці працюють профільні служби - фахівці музею, технічні служби та поліція. Вони оглядають територію, фіксують пошкодження та проводять первинну оцінку завданих збитків. Після завершення обстеження стане відомий обсяг необхідних відновлювальних робіт.
У Мінкульті нагадали, що з початку повномасштабного вторгнення Росія пошкодила або зруйнувала понад 1680 пам’яток культурної спадщини та тисячі об’єктів культурної інфраструктури. За словами міністерки, це свідоме знищення культури й історичної пам’яті України.
Відновлення і міжнародна підтримка
Бережна наголосила, що така практика потребує консолідованої відповіді міжнародної спільноти - зокрема через посилення санкцій проти РФ та надання Україні додаткових засобів протиповітряної оборони. Вона також зазначила, що Україна разом із партнерами розбудовує Український фонд культурної спадщини як прозорий міжнародний інструмент для відновлення та захисту зруйнованих об’єктів.
"Ми відновимо зруйноване. Збережемо пам’ять і про злочини нацизму у 20 столітті, і про злочини Росії сьогодні", - зазначила Бережна.
Попри пошкодження, музей продовжує роботу. У міністерстві подякували Силам оборони України за захист країни, людей та культурної спадщини.
Нагадаємо, у ніч на 3 лютого РФ здійснила комбінований удар по Києву. Окупанти застосували дрони і ракети. У п’яти районах столиці зафіксовані руйнування житлових будинків, пожежі, пошкодження АЗС, дитсадка та автомобілів. Унаслідок атаки постраждали троє людей, на місцях працюють екстрені служби.
03.02.2026 — 6 — 737
Станом на зараз вже троє постраждалих у Києві.
У Києві троє людей постраждали внаслідок нічної російської атаки.
Про це повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко у Telegram. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Дніпровський район: на одній з адрес сталося руйнування житлової 5-поверхівки. За іншою адресою — виникла пожежа на території закладу дошкільної освіти. Також зафіксовані падіння уламків на відкритій території без загоряння.
Очевидці повідомляють, що у Дніпровському районі знову зникло опалення, вже вчетверте за сезон.
Деснянський район: зафіксовані влучання по території однієї з адмінбудівель та на відкритій території.
Дарницький район: на одній із локацій сталася пожежа та руйнування на 26 поверсі багатоповерхівки. На жаль, одна людина постраждала. Також пошкоджено фасад та скління житлового будинку. Ще на одній адресі сталося загоряння та руйнування у складській будівлі.
Печерський район: внаслідок влучання по території однієї з АЗС пошкоджена її будівля, 4 припарковані авто, лінія електропередач та дорожнє покриття.
Шевченківський район: сталося займання багатоповерхівки, двоє людей отримали травми.
За даними ДСНС, всі пожежі ліквідовані. Інформація щодо постраждалих уточнюється. На місцях працюють всі відповідні служби міста.
Зазначимо, тривога у Києві тривала 7 годин 20 хвилин.
Нагадаємо, у ніч проти 3 лютого Росія знову атакувала Київ. 03.02.2026 — 9 — 798