Цвітіння у Національному ботанічному саду імені Миколи Гришка
Більше, ніж половину року і без того прекрасна Велика ботаніка (так його часто називають) прикрашена різними квітами. Каледар цвітіння показує, що першим розквітає чарівний горіх або ж гамамеліс, але то треба знати, де його шукати. Власне, як і крокуси з пролісками, які мають з’являтися у середині березня. Добре помітними є деякі сорти рододендронів, магнолій та вереску. Початок цвітіння кожен рік міняється, це така розвага: чатувати, коли з’являться перші квіти. Трохи згодом настає час форзиції — вона помітна також по всьому місту: гілки дерев та кущів ще голі, і раптом серед загальної сірості спалахують жовті квіти. Далі настає черга сакур. Найбільш відомі тут дві алеї по обидва боки колекційно-експозиційної ділянки «Гірський сад». Насправді, сакурою в побуті називають різноманітні декоративні вишневі дерева, а ті, в свою чергу, входять до роду слив... Проте найбільш відомий Ботанічний сад бузком. Він переважно зібраний в одному місці — у «Сірінгарію». Протягом його цвітіння щоб потрапити всередину треба вистояти довжелезну чергу, а вже на доріжках штовхатися з іншими відвідувачами. Досвідчені гості стараються приходити в дощову погоду, тоді натовп буде трохи меншим. Одночасно з бузком починається цвітіння півоній. Поруч з «Сірінгарієм» розташована ділянка жасмину, чубушнику та дейцій. Вони легко впізнаються — такі кущі часто можна побачити на вулицях та у парках. Але ж подивіться, які різноманітні ці білі квіти!
З весни до осені цвітіння різних рослин відбувається майже безперервно: це і всім знайомі, ніби обсипані снігом кущі спіреї, і карагна, яку часто помилково називають жовтою акацією, і різні сорти гортензій, і символ міста — каштан (а тут є навіть їстівні сорти) і багато фруктових дерев. Все літо буяє «Сад троянд», а на ділянці «Пори року» декоративні квіти ростуть до пізньої осені. Варто згадати, що значна кількість рослин опилюється вітром, тож їхні квіти пересічною людиною не визначаються як власне квіти. Деякі рослини ховаються буквально в хащах, їх побачити буде великою удачею. Серед магнолій є такі, що квітнуть аж у липні. В різний час розпускаються рододендрони. Є вічнозелені сорти, і дивно зараз спостерігати листя та бруньки серед снігу. Проте в багатьох рослинах вегетація запустилася ще на початку цього року. Сподіваємось, вони не померзнуть. І вже майже місяць, як почали розпускатися азалії в оранжереї. Зазвичай цвітіння триває від середини лютого до середини березня, тож особливо багато людей тут на День закоханих та 8 березня.
Фото і текст — Олександр Зубко
Рододендрони на ділянці «Пори року», 30.03.2024Перші квіти у «Саду магнолій», 31.03.2024Кущі форзиції, 07.04.2024Пік цвітіння білих магнолій, «Квіткова гора», 07.04.2024Черемха дрібнопилчаста або ж сакура, алея біля «Гірського саду», 07.04.2024Черемха дрібнопилчаста або ж сакура, ділянка біля «Гірського саду», 07.04.2024Пік цвітіння рожевих магнолій, «Квіткова гора», 13.04.2024«Сірінгарій», 05.05.2024«Сірінгарій», 05.05.2024Каштани біля Свято-Троїцього Іонінскього монастиря, 05.05.2024Тамарикс та карагна, «Квіткова гора», 05.05.2024Півонії та каштани біля Свято-Троїцього Іонінскього монастиря, 11.05.2024«Сад магнолій», 11.05.2024Спірея, «Квіткова гора», 11.05.2024Рододендрони, ділянка паркового дизайну, 11.05.2024Тамарикс, ділянка паркового дизайну, 11.05.2024Рододендрони та тамарикс, «Тибетський традиційний сад», 11.05.2024Кірказон, «Виткі рослини», 11.05.2024Гортензія, центральний вхід, 11.05.2024Катальпа, «Сад жасмину», 04.06.2024Хатинка для комах, «Сад жасмину», 04.06.2024Катальпа, «Сірінгарій» , 04.06.2024Рододендрони, «Пори року», 04.06.2024Маки біля оглядового майданчику, 04.06.2024«Сад троянд», 04.06.2024«Сад троянд», 22.06.2024«Сад троянд», 22.06.2024«Виткі рослини», 22.06.2024Кортадерія селло, водойма у «Саду троянд», 21.09.2024«Сад троянд», 22.09.2024Айстри та жоржини, «Пори року», 22.09.2024Айстри, жоржини та гладіолуси, «Пори року», 22.09.2024Французький город на ділянці «Пори року», 22.09.2024Гортензія волотиста, «Виткі рослини», 22.09.2024Гірчак бальджуанський, «Виткі рослини», 22.09.2024Гірчак бальджуанський, «Виткі рослини», 22.09.2024«Виткі рослини», 22.09.2024«Пори року», 13.10.2024Рододендрони, «Пори року», 09.02.2024Рододендрони, «Пори року», 09.02.2024«Сад магнолій», 09.02.2024
У ніч на 6 квітня російські війська атакували Київ балістикою. Одна людина загинула, ще троє постраждали, є значні руйнування.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на фото наслідків, які публікують ДСНС, МВС України та голова Київської міської військової адміністрації (КМВA) Тимура Ткаченка. Про це повідомляють Контракти.UA.
"Київ. Унаслідок ворожої атаки на столицю 1 людина загинула, 3 постраждали", - пишуть правоохоронці.
Рятувальники ліквідували пожежі в Оболонському та Дарницькому районах. Тривають роботи з розбору завалів та аварійних конструкцій.
Уточнимо, що троє людей постраждали в Дарницькому районі. Чоловік загинув там же, потрапивши в район епіцентру вибуху.
Наслідки атаки РФ на Київ
Як розповів Ткаченко, внаслідок ворожої атаки балістичними ракетами є пошкодження в Дарницькому, Оболонському, Солом'янському районах Києва.
Дарницький район
пожежа в нежитловій будівлі;
також зафіксовано падіння уламків та руйнування будівлі з пожежею на іншій локації району, є пошкоджені та знищені автомобілі, рятувальники ліквідували займання.
Оболонський район
пожежа в меблевому цеху на значній площі (1500 м.кв). На місці працюють рятувальники;
частково зруйновано 3-5 поверхи бізнес-центру.
Соломʼянський район
внаслідок падіння уламків зафіксовано загоряння на відкритій території, окремими осередками;
внаслідок ворожої атаки загорівся фасад складської будівлі, силами рятувальників пожежу швидко ліквідували.
Атака РФ на Київ
Рано вранці в неділю, 6 квітня, російські війська на тлі атаки дронів, обстріляли Україну ще й балістикою.
У більшості регіонів було оголошено тривогу з цієї причини, а в Києві гриміли сильні вибухи.
Уточнимо, що загалом, починаючи з вечора 5 квітня Росія випустила по Україні 23 ракети і 109 дронів. Детальніше про наслідки атаки РФ по Києву і не тільки, читайте в матеріалі РБК-Україна.
Нагадаємо, остання комбінована атака РФ із застосуванням "Калібрів" і балістики була місяць тому, 7 березня. А Київ балістичними ракетами окупанти атакували близько двох місяців тому, 12 лютого.
06.04.2025 — 9 — 1197
Після ракетного обстрілу Києва 6 квітня рятувальники ліквідували пожежі та руйнування в Дарницькому, Оболонському та Солом'янському районах міста. Надзвичайники показали кадри наслідків обстрілу.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на Державну службу з надзвичайних ситуацій (ДСНС).Про це повідомляють Контракти.UA.
Наразі тривають роботи з ліквідації наслідків російського ракетного обстрілу у Дарницькому, Оболонському та Соломʼянському районах столиці.
Оперативні дані по наслідках у Києві
У Дарницькому районі сталася пожежа у нежитловій будівлі за одною адресою, а за іншою - було руйнування будівлі та загоряння трьох поруч припаркованих автомобілів. Займання ліквідовано.
В Оболонському районі сталася пожежа у меблевому цеху з розповсюдженням полум'я на ще одну складську будівлю - за одною адресою, а за іншою - було часткове руйнування 3,4,5 поверхів 5-поверхового бізнес-центру.
У Солом'янському районі було загоряння на відкритій території окремими осередками та займання фасаду складської будівлі. Пожежу вже було ліквідовано.
У Києві - троє постраждалих
"Загалом внаслідок ворожого обстрілу постраждало 3 людини, двоє з яких госпіталізовані", - передали в ДСНС.
Зазначимо, перед тим мер столиці Віталій Кличко інформував у своєму Telegram, що постраждалі - у Дарницькому районі.
"До ліквідації наслідків наразі задіяно 128 вогнеборців та 27 одиниць пожежно-рятувальної техніки", - додали у Службі.
Обстріл Києва 6 квітня
Нагадаємо, російські загарбники у ніч проти 6 квітня атакували Київ, застосовуючи ракети різних типів. Так, росармія вночі запустила для ударів по столиці України крилаті ракети, й у Києві було чути вибухи, тривала робота ППО.
А вже вранці російські загарбники вдарили по столиці України балістикою. Тоді у Києві пролунали кілька потужних вибухів, також велась робота протиповітряної оборони.
Пізніше столична влада розповіла, що на тлі російської ракетної атаки у Києві є постраждали три людини, фіксувалися пожежі у кількох районах.
Також стало відомо, що у Києві в Оболонському районі сталася пожежа та руйнування будівлі внаслідок російської ракетної атаки. 06.04.2025 — 7 — 781
Російські загарбники цинічно атакували житловий масив у Кривому Розі ввечері 4 квітня. Ворожа ракета з касетними боєприпасами вибухнула у повітрі, щоб завдати більшої шкоди.
Як виглядає місце ворожого ракетного удару у Кривому Розі - у матеріалі РБК-Україна нижче.Про це повідомляють Контракти.UA.
Російська ракета "Іскандер-М" була споряджена касетними частинами. Вона розрахована на ураження більшої площі та більшої кількості людей. Ракета вибухнула у повітрі над житловим масивом у Кривому Розі.
Як зазначає місцева влада, пошкоджені 34 багатоквартирні будинки, шість навчальних закладів, магазини, об'єкти бізнесу та інфраструктури, автомобілі.
Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул наголошував, що на місці ракетного удару по Кривому Рогу не було жодного військового об’єкта, поліції чи критичної інфраструктури.
Одним з епіцентрів ураження був дитячий майданчик, де у момент атаки перебувало чимало людей. Кадри порятунку людей на дитмайданчику у Кривому Розі облетіли мережу, українські та світові ЗМІ.
Станом на ранок рятувальна операція у Кривому Розі завершилася, але наслідки атаки досі ліквідовують. Люди несуть квіти, солодощі й іграшки зі стрічками на дитячий майданчик, щоб вшанувати пам'ять загиблих.
Станом на ранок відомо, що внаслідок ракетної атаки загинули 18 осіб, серед жертв дев'ятеро дітей. Понад 60 осіб постраждалих. 40 людей перебувають у лікарнях (двоє дітей 5 та 8 років були доставлені до Дніпра у вкрай тяжкому стані), ще 17 осіб - у тяжкому стані, у тому числі двоє дітей.
Варто додати, що після ракетної атаки росіяни атакували Кривий Ріг дронами. Під ударом були будинки. Внаслідок нальоту дронів загинула жінка, семеро людей постраждали.
У Кривому Розі оголосили жалобу 7, 8 та 9 квітня за загиблими внаслідок вчорашніх терористичних атак. 05.04.2025 — 8 — 974
Російські окупанти завдали ракетного удару по Кривому Рогу, сьогодні, 4 квітня, ввечері. З'явилися фото наслідків.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на президента України Володимира Зеленського в Telegram. Про це повідомляють Контракти.UA.
Зеленський зазначив, що окупанти вдарили по території з житловими будинками. За попередньою інформацією, ворог використав балістику.
"Станом на зараз відомо про 14 загиблих, серед них 6 дітей. Мої співчуття рідним і близьким. Рятувальна операція триває. Пошкоджено щонайменше 5 будинків", - наголосив він.
Глава держави нагадав, що є тільки одна причина, чому мирні українці гинуть від таких атак щодня, - Росія не хоче припинення вогню.
"Кожна ракета, кожен ударний дрон доводять, що Росія хоче тільки війни. І тільки від тиску світу на Росію, від усіх зусиль для зміцнення України, нашої ППО, наших сил - тільки від цього залежить, коли закінчиться війна", - звернув увагу Зеленський.
Він наголосив, що США, Європа та всі інші країни світу можуть змусити Росію відмовитися від терору і війни. І це потрібно забезпечити.
Обстріл Кривого Рогу
Нагадаємо, про обстріл Кривого Рогу стало відомо близько 19:00. У мережі поширювали інформацію, що окупанти атакували заклад громадського харчування.
Згідно з останньою інформацією, внаслідок атаки окупантів 14 людей загинули, а ще понад 50 отримали поранення.
05.04.2025 — 4 — 946
Будівлю обласної ради було пошкоджено під час нічної дронової атаки по місту Дніпро в ніч на 4 листопада.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал очільника Дніпропетровської обласної ради Миколи Лукашука. Про це повідомляють Контракти.UA.
"Головне, що минулося без загиблих. А все понівечене ми відновимо, відремонтуємо, приведемо до ладу", - написав Лукашук.
За його словами, відповідні служби Дніпропетровської обласної ради докладають усіх зусиль, аби оперативно усунути наслідки удару та забезпечити безперебійну роботу ДОР.
Нічна атака дронів
Україна піддається постійним терористичним атакам зі сторони Російської Федерації. Майже кожного вечора російська армія запускає по країні десятки ударних дронів.
Зокрема, вчора ввечері під прицілом окупантів опинились Харків, Запоріжжя та Дніпро.
Спочатку ворожі дрони масово атакували Харків, там зафіксовано декілька влучань у різні райони. Також вже відомо про п'ять загиблих та понад 30 поранених внаслідок дронового удару.
За даними Повітряних сил, в ніч на 4 квітня окупанти випустили 78 безпілотників.
Сили протиповітряної оборони збили 42 дрони. ППО працювала на півночі, сході та в центрі країни.
04.04.2025 — 8 — 1080