Контракти.ua

5182  —  06.08.14
Путін уже не може відмовитись від України – Квасьнєвський
Путін уже не може відмовитись від України – Квасьнєвський

Президент Росії Володимир Путін став заручником власної політики по відновленню величі РФ і тепер не може відмовитись від України.

Про це заявив екс-президент Польщі Алєксандр Квасьнєвський в інтерв’ю Gazeta Wyborcza.

За його словами, запроваджені Заходом економічні санкції проти Росії стали для Путіна неприємністю і великим тягарем, але «не змінили стратегічну політику». «Його мета – створення Євразійського союзу, відновлення статусу Росії як наддержави, і він не хоче, а тепер уже й не може, обійтись без України», - сказав Квасьнєвський.

За його словами, Путін не врахував того рівня антиросійських настроїв, який викликала його політика в Україні. «Може виявитись, що українці, навіть доведені до економічної катастрофи, можуть сказати: наша гідність і суверенність вартує більше, ніж угоди з Путіним. Росія ж і надалі вважає, що дестабілізація ,натиск, пропаганда і гроші повернуть Україну в бік Москви», - вважає польський політик.

За його словами, Путін не очікував також того, що США та ЄС зможуть сконсолідуватись проти його політики. «Він був переконаний, що Захід так роздрібнений, що не зможе об'єднатись. Але після збитого літака міжнародна громадська думка обурилась: заради бога, що відбувається?! Уже відомо, що це не стріляли українці, а висококваліфіковані фахівці з поставленої Росією зброї», - сказав Квасьнєвський.

«І тоді Росія зробила ворогами країни, які доти були до неї привітні, таких як Малайзія, Нідерланди та Німеччина», - додав він.

За матеріалами: Українська правда

Статьи по теме
Як діди? – Так, але є нюанс. Стислий курс історії росії ХХ сторіччя з важливими висновками
Як діди? – Так, але є нюанс. Стислий курс історії росії ХХ сторіччя з важливими висновками

Юрій Богданов: Любов Путіна та його пропаганди до порівняння війни з Україною (або, як він каже, з усім Заходом) з Другою Світовою війною передбачає логічну лінію «ми як діди зараз всіх переможемо». Як діди. Чому ми взагалі про це говоримо? Тому що я втомився читати трохи сповнені відчаю та песимізму тексти на тему «ось Росія зможе воювати хоч 10 років», бо зараз їх заводи запрацюють і будуть виробляти 10000 танків на рік і 100000 БПЛА на годину. А ще росіяни підуть за першим покликом вождя помирати нескінченно. Якась частина піде, але не та, яка треба Путіну. Наче говорили про це 100 разів, а все одно – по колу і по колу.
27.06.23 — 650

Том Купер. Війна в Україні, 19 квітня 2023. Про перевагу в повітрі та контрнаступ
Том Купер. Війна в Україні, 19 квітня 2023. Про перевагу в повітрі та контрнаступ

Перша частина нового звіту Тома Купера не надто втішна: росіяни мають (нехай обмежену) перевагу в повітрі й почали застосовувати новий тип авіаційних боєприпасів — прочитується традиційна вимога Купера надавати Україні більше й ще більше засобів ППО. В другій — більш оптимістичній — частині проскакує нетипова для аналітика думка, що якісь кроки до широкого наступу ЗСУ вже роблять й він більше не видається неможливим за даних умов.
20.04.23 — 867

Інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним The Economist. Основні моменти
Інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним The Economist. Основні моменти

Автор: The Economist. Переклад: Mortis Aeterna. Це відредаговані основні моменти нашого інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ генералом армії Валерієм Залужним від 3 грудня 2022 року. Розпочав він зі свого особистого погляду на війну.
15.12.22 — 889