Указ Президента України «Про забезпечення умов для впровадження сучасних телекомунікаційних технологій» відкриває можливості для розвитку швидкісного зв’язку нового покоління 3G в Україні.
Таку думку висловив директор з регуляторно-правового забезпечення «Київстар» Андрій Осадчук.
На його думку, для ефективного впровадження послуги телеком-операторам необхідно працювати з одним партнером – Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), а не змушувати операторів домовлятись про умови конверсії з Міністерством оборони України напряму, як це пропонується зараз.
«Ми розуміємо, що Міністерству оборони України потрібні кошти для проведення конверсії, і ми готові їх заплатити, але нехай ця сума буде включена до загальної вартості ліцензії, – зазначає Осадчук. – При цьому вартість ліцензії повинна бути прозорою та єдиною для всіх операторів. Також ми вважаємо, що оператори можуть одразу сплатити вартість ліцензії, в яку вже має бути включено вартість робіт з конверсії радіочастот, а не розтягувати ці платежі на декілька років».
Значний вплив на розвиток 3G матиме проведення конкурсу на отримання ліцензії. Для того, щоб ця процедура була проведена коректно, регулятору слід прозоро забезпечити участь тільки тих операторів, які здатні організаційно, технічно та фінансово впровадити національне 3G покриття.
Також в Указі Президента говориться «про створення економічних передумов для розвитку національної інформаційної інфраструктури та ресурсів, впровадження новітніх технологій у зазначеній сфері, формування повноцінного інформаційного суспільства». Досягнути цього можливо, якщо одночасно із проведенням тендерів на частоти для швидкого запуску 3G розпочати запровадження технологічної нейтральності, а також прийняти принципове рішення про розвиток технології зв’язку 4G/LTE.
«Сьогодні обладнання більшості телеком-мереж дозволяє одночасно надавати послуги різних стандартів і технологій. В України є унікальний шанс запустити одразу послуги 3G і 4G. Це можливо за умови проведення конкурсу на частоти діапазону 2100 МГц і одночасного запровадження принципу технологічної нейтральності. Це забезпечить стрімкий розвиток зв’язку нового покоління в Україні», – додав Осадчук.