Контракти.ua

3260  —  08.05.14
НАТО мало б готуватися до конфлікту з Росією (огляд преси)
НАТО мало б готуватися до конфлікту з Росією (огляд преси)

Прогнози Західних ЗМІ щодо розв’язання української кризи стають менш оптимістичними. Дехто вважає, що Україна прямує до громадянської війни, а дехто – що навіть НАТО доведеться втрутитися у можливий конфлікт із Росією.

Німецьке видання Deutsche Welle пише, що саме Росія тримає ключ до запобігання громадянської війни в Україні. Якщо Москва, як вона сама стверджує, є дійсно зацікавленою в тому, щоб знайти політичне вирішення української кризи, то вона повинна запросити так звані проросійські сили сісти за стіл переговорів із Києвом. «Замість цього Кремль продовжує підсилювати кампанію проти київського уряду. Кремль починає заворушення з надією запобігти запланованим українським президентським виборам 25 травня, тому що він не хоче демократії і реформ в Україні», – пише Deutsche Welle.

Американський журнал Bloomberg Businessweek пише, що, навіть якщо так звана Новоросія, про яку дедалі частіше згадують у Росії, не має шансів як геополітичний проект. По-перше, створення так званої Новоросії стане руйнівним для решти України, адже до її складу увійшла б одна третя частина населення, а, головне, важливий газогін, який поєднує Росію з ЄС. По-друге, Путін, скоріше за все, не захоче анексувати Новоросію, а просто «захоче надати їй незалежність». Адже Москва не має фінансової змоги підтримувати регіон. Але, найголовніше, саме населення цієї території не бажає відділення від України.

В іншій статті Deutsche Welle розмірковують над тим, як на ситуацію має відповісти НАТО. Газета нагадує, що російська армія є вельми боєздатною. До того ж, на кордоні з Україною розташовані війська Росії, які за декілька днів можуть перейти від навчальних маневрів до справжньої битви. «Наразі НАТО не може багато чого зробити, щоб воювати з цими військами. Бойові бригади мають спочатку бути переведені зі США та Західної Європи до Східної Європи, Польщі та Естонії. Теперішня стратегія НАТО є застарілою, плани оборони мають бути перероблені. Організація має обговорити ці питання на саміті у вересні найпізніше», – повідомляє видання.

Міжнародна агенція новин Reuters повідомляє, що США в свою чергу працюють над іще одним пакетом санкцій проти Росії. Їх застосують проти неї у тому разі, якщо вона розгорне ще більшу агресію проти України, наприклад, спробує перешкодити проведенню президентських виборів на більшості території України чи визнає ще один сепаратистський референдум.

За матеріалами: Радіо Свобода

Статьи по теме
Як діди? – Так, але є нюанс. Стислий курс історії росії ХХ сторіччя з важливими висновками
Як діди? – Так, але є нюанс. Стислий курс історії росії ХХ сторіччя з важливими висновками

Юрій Богданов: Любов Путіна та його пропаганди до порівняння війни з Україною (або, як він каже, з усім Заходом) з Другою Світовою війною передбачає логічну лінію «ми як діди зараз всіх переможемо». Як діди. Чому ми взагалі про це говоримо? Тому що я втомився читати трохи сповнені відчаю та песимізму тексти на тему «ось Росія зможе воювати хоч 10 років», бо зараз їх заводи запрацюють і будуть виробляти 10000 танків на рік і 100000 БПЛА на годину. А ще росіяни підуть за першим покликом вождя помирати нескінченно. Якась частина піде, але не та, яка треба Путіну. Наче говорили про це 100 разів, а все одно – по колу і по колу.
27.06.23 — 650

Том Купер. Війна в Україні, 19 квітня 2023. Про перевагу в повітрі та контрнаступ
Том Купер. Війна в Україні, 19 квітня 2023. Про перевагу в повітрі та контрнаступ

Перша частина нового звіту Тома Купера не надто втішна: росіяни мають (нехай обмежену) перевагу в повітрі й почали застосовувати новий тип авіаційних боєприпасів — прочитується традиційна вимога Купера надавати Україні більше й ще більше засобів ППО. В другій — більш оптимістичній — частині проскакує нетипова для аналітика думка, що якісь кроки до широкого наступу ЗСУ вже роблять й він більше не видається неможливим за даних умов.
20.04.23 — 867

Інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним The Economist. Основні моменти
Інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним The Economist. Основні моменти

Автор: The Economist. Переклад: Mortis Aeterna. Це відредаговані основні моменти нашого інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ генералом армії Валерієм Залужним від 3 грудня 2022 року. Розпочав він зі свого особистого погляду на війну.
15.12.22 — 889