Адвокат Народного фронту «Севастополь-Крим-Росія» Іван Бакай виграв касацію у СБУ у Вищому адміністративному суді у справі про примусове видворення за межі України першого кримського президента Юрія Мєшкова.
Про це повідомив координатор «Севастополь-Крим-Росія» Валерій Подьячий.
Таким чином, за його словами, Вищий адміністративний суд України скасував своїм визначенням постанову Окружного адміністративного суду АРК від 13 липня 2011 року, якою колишній президент Республіки Крим був депортований з країни.
ВАСУ скасував також і визначення Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 8 грудня 2011 року та направив справу за позовом Головного управління СБУ в АР Крим на повторний розгляд до Окружного адміністративного суду АРК.
Вищий адміністративний суд України власне рішення тим, що передбачені процесуальним законодавством межі перегляду справи в касаційній інстанції не дають їй права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені попередніми судовими інстанціями чи відхилені ними, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, збирати нові докази або додатково перевіряти докази. Тому рішення судів попередніх інстанцій підлягають скасуванню з направленням справи на нове розгляд до суду першої інстанції.
Разом з тим Вищий адміністративний суд визнав Юрія Мєшкова громадянином України: «відповідач Мєшков Ю.А. станом на 24 серпня 1991 року - момент проголошення незалежності України постійно проживав на території цієї держави, а в період часу з 4 лютого 1994 року по 17 березня 1995 обіймав посаду Президента Республіки Крим. Під час розгляду апеляційним судом постанови суду першої інстанції матеріали справи містили копію листа в.о. Голови Державної міграційної служби України в якому зазначено, що відповідно до ч.1 ст.3 Закону України «Про громадянство України» від 18 січня 2001 Мєшков Ю.А. є громадянином України».
Далі ВАСУ у своєму рішенні посилається на ст. 25 Конституції України, згідно з якою громадянин України не може бути вигнаний за його межі або виданий іншій державі, а також на ст.3 Протоколу 4 Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод, яка стверджує, що ніхто не може бути вислано, шляхом індивідуальних або колективних заходів, з території держави, громадянином якої він є.
Нагадаємо, 13 липня 2011 року згідно з рішенням Окружного адміністративного суду Юрій Мєшков був депортований з країни із забороною в'їзду на територію України протягом 5 років.
За повідомленням УНН.