Контракты.ua

5115  —  23.02.13
Найдорожчі розлучення у світі
Найдорожчі розлучення у світі

У Ячжунь — більше не найбагатша жінка Китаю. Цей титул співвласниця Longfor Properties Co. Ltd. втратила восени 2012 року після розлучення із чоловіком і за сумісництвом співзасновником цієї компанії Кай Кюєм.

Частка У в Longfor Properties скоротилася із 72% до 43%, а статки бізнес-леді зменшилися, за різними оцінками, на $2–3 млрд — до $4,2 млрд. Добробут екс-чоловіка У оцінюють у $2,8 млрд. У Ячжунь — далеко не єдина, хто дорого заплатив за свою свободу. *Оцінна сума відступних (без поправки на інфляцію, за даними cnbc.com, Forbes).


Руперт Мердок і Анна (Торв) Мердок

$1,7 млрд*

Медіа-магнат, власник компанії News Corporation Руперт Мердок оформив розлучення із другою дружиною та матір'ю трьох своїх дітей Анною Мердок (у дівоцтві — Торв) у червні 1999 року. Подружжя розлучилося після 32 років спільного життя. Анна подала до суду позов про розділ майна нібито після того, як дізналася про роман чоловіка із працівницею належного йому гонконгського телеканалу Star TV, тоді 30-річною Венді Денг. Анна Мердок претендувала на половину статків медіа-магната — на момент розлучення вони оцінювалися в $7–8 млрд. У результаті блискучої роботи адвокатів мільярдерові вдалося зберегти більшу частину свого майна — Анна отримала активи екс-чоловіка на суму близько $1,7 млрд, зокрема — $110 млн готівкою. За 17 днів після розлучення Руперт Мердок одружився із Венді Денг.


Бернард Екклстоун і Славіца (Радич) Екклстоун

$1–1,2 млрд*

Англійський бізнесмен, генеральний промоутер «Формули-1» Берні Екклстоун і хорватка Славіца Радич розлучилися після двадцяти чотирьох років подружнього життя. Мільярдер оформив розлучення із колишньою моделлю у 2009 році. Причина розставання, озвучена Славіцею у суді, — «безрозсудна поведінка». Загальна сума відступних, яку отримала колишня дружина від Екклстоуна, становила $1–1,2 млрд (приблизно третина статків мільярдера на момент розлучення — $3,7 млрд). За інформацією закордонних ЗМІ, влітку 2012-го 81-річний бізнесмен таємно одружився із 35-річною бразильянкою Фабіаною Флосі, з якою почав зустрічатися невдовзі після розлучення зі Славіцею.


Аднан Хашоггі і Сурайя Хашоггі

$874–945 млн*

Бізнесмен із Саудівської Аравії Аднан Хашоггі заробив перші мільйони на торгівлі зброєю. Пізніше заснував у Швейцарії компанію, яка володіє банками, готелями й нерухомістю по всьому світу. До початку 1980-х років Хашоггі накопичив багатомільярдні статки (близько $4 млрд) і став одним із найбагатших людей у світі. А у 1982-му, після двадцяти років подружнього життя, бізнесмен оформив розлучення зі своєю дружиною, уродженкою Великої Британії, Сурайєю (у дівоцтві — Сандра Дейлі). Розрив коштував йому майже $1 млрд і тривалий час вважався найдорожчим розлученням у світі.


Стівен Вінн та Елейн (Паскаль) Вінн

$740 млн*

Король і королева Лас-Вегаса, Стівен Вінн та Елейн Фарелл Паскаль, одружувалися й розлучалися двічі. Їхній перший шлюб протримався 23 роки (від 1963-го до 1986-го), другий — 19 (від 1991-го до 2010-го). Після розлучення, у січні 2010-го, Елейн не лише зберегла посаду голови ради директорів компанії Wynn Resorts Ltd., що управляє найбільшими казино й готелями Лас-Вегаса, а й отримала понад 11 млн акцій підприємства (щоправда, без права повного контролю над ними). На момент розлучення вартість цінних паперів становила приблизно $740 млн. У вересні 2012-го Forbes оцінював статки Елейн Вінн у $1,4 млрд, її екс-чоловіка — у $2,5 млрд.


Крейг Маккоу і Венді (Петрак) Маккоу

$460 млн*

Американський бізнесмен і співзасновник McCaw Cellular Крейг Маккоу розлучився зі своєю дружиною Венді після майже 25 років спільного життя. Венді Маккоу отримала від екс-чоловіка $460 млн, переважно акціями телекомунікаційної компанії Nextel. Частку в цьому операторі бездротового зв'язку Крейг Маккоу придбав невдовзі після продажу в 1994 році McCaw Cellular американській корпорації AT&T за $11,5 млрд. Після розлучення Венді придбала одну з найстаріших газет Каліфорнії Santa-Barbara News-Press і потрапила до списку 400 найбагатших американців за версією Forbes.


Мел Гібсон і Робін (Мур) Гібсон

$400–425 млн*

Мел Гібсон та його дружина Робін роз'їхалися ще в 2006 році після того, як актора затримали в Малібу за водіння автомобіля в нетверезому стані. Але на розлучення Робін подала лише у квітні 2009-го, коли стало відомо про роман Гібсона із піаністкою і співачкою Оксаною Григор'євою. Оскільки пара не укладала шлюбного контракту, за законами штату Каліфорнія Робін претендувала на половину статків екс-чоловіка (близько $800–850 млн), яку й отримала за рішенням суду у грудні 2011-го. Шлюб Мела й Робін офіційно проіснував 31 рік, у них — семеро дітей. Їхнє розлучення називають найдорожчим серед селебретіс.

Статьи по теме
Ексклюзив «Зiркового шляху»: Колишня дружина Позитива назвала причину їхнього розлучення
Ексклюзив «Зiркового шляху»: Колишня дружина Позитива назвала причину їхнього розлучення

Колишня дружина Позитива розповіла журналістам програми «Зірковий шлях», яка виходить на телеканалі «Україна» у будні, про справжні причини їхнього розлучення.
12.11.21 — 734

Ексклюзив «Зiркового шляху»: Денисенко розповіла, що пережила кризу у стосунках із Федінчиком
Ексклюзив «Зiркового шляху»: Денисенко розповіла, що пережила кризу у стосунках із Федінчиком

Акторка Наталка Денисенко розповіла журналістам програми «Зірковий шлях», яка виходить на телеканалі «Україна» у будні, як змінилися її стосунки з чоловіком.
04.10.21 — 772

Ексклюзив «Зiркового шляху»: Колишня дружина Андре Тана розповіла, чому не покликала його на свій день народження
Ексклюзив «Зiркового шляху»: Колишня дружина Андре Тана розповіла, чому не покликала його на свій день народження

Екс-дружина дизайнера Андре Тана Аліна Харечко журналістам програми «Зірковий шлях», яка виходить на телеканалі «Україна» у будні, розповіла про стосунки з колишнім.
24.09.21 — 640