Контракты.ua

9146  —  22.01.13
Політолог вказав, що може навернути Януковича обличчям до народу
Політолог вказав, що може навернути Януковича обличчям до народу

Значна кількість особистої охорони та працівників міліції, що постійно супроводжує президента Віктора Януковича, вказує на специфіку його особистого стилю і бажання проявити солідність.

Таку думку виказав керівник соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

«Це вказує на особистий стиль того чи іншого політичного керівника. Є керівники, які не люблять, коли їх обмежують від народу, а є ті, що бояться чогось. А охорона – це хороший спосіб обмежити себе від небажаних контактів. Одні президенти люблять, коли дуже багато охорони. Якщо менше 30 людей, у них псується настрій. А є ті, яким це не подобається, бо вони не відчувають, що головні на цьому спектаклі. Нам важко зрозуміти, чому відбувається таке інтенсивне обслуговування політичного тіла Януковича. Вочевидь для нього велика кількість охорони – це доказ і солідності його намірів», – заявив Небоженко.

На його думку, кількість тих, хто охоронятиме Януковича надалі збільшуватиметься.

«До кінця президентської кампанії буде все більше людей, які займатимуться організацією безпеки президента. І організація безпеки президента в якийсь час «підім’є» під себе публічну діяльність президента», – вважає політолог.

Проявом стилю Януковича Небоженко називає і його закритість від суспільства, зокрема, від ЗМІ.

«Йому так подобається. Він спілкується через третіх-четвертих осіб. А є такі, що використовують це, виступаючи від імені президента. Це дуже погано, потім дуже складно буде пояснювати людям свою поведінку. Але вочевидь йому цього ніхто не пояснив, що якщо президент втрачає прямий контакт з різними професійними групами, ЗМІ, експертами, чиновниками другого рівня, це погано. Вочевидь це пов’язано з такими обмовками, що активно використовує потім преса. Йому знається, що преса та інтернет активно використовують його дрібні помилки», – зазначив експерт у коментарі «Тижню».

Змінити стиль Януковича, на думку Небоженка, може зниження його рейтингу.

«Як тільки рейтинг його досягне 10-12% стане зрозуміло, що потрібно знову повертатися обличчям  до громадськості. А поки в нього є запас, і він може й не говорити ні з ким. Можливо, коли наблизяться вибори, ми побачимо демократичного, відкритого, життєрадісного Януковича, який спілкується з людьми зовсім без охорони, і розповідає їм анекдоти про Януковича», – підсумовує політолог.

Статьи по теме
ОАСК зареєстрував позов Януковича до Ради
ОАСК зареєстрував позов Януковича до Ради

Окружний адміністративний суд Києва зареєстрував позов екс-президента Віктора Януковича, який оскаржив ухвалу Верховної Ради за 2014 рік про її самоусунення.
06.12 — 136

Свіжий рейтинг партій: за кого українці проголосують на виборах у Раду
Свіжий рейтинг партій: за кого українці проголосують на виборах у Раду

Якби вибори до Верховної ради відбулися в середині листопада 2021 року, то найбільше отримала б партія "Слуга народу" - 18,0% серед тих, хто визначився і має намір проголосувати. У порівнянні з кінцем жовтня (20,4%) рейтинг партії знизився.
16.11 — 659

Рейтинг партій: хто проходить до Верховної ради
Рейтинг партій: хто проходить до Верховної ради

Правляча партія "Слуга народу" з підтримкою в 17,3% зберігає лідерство в електоральних симпатіях. Однак її рейтинг помітно просів у порівнянні з початком осені (25,8%).
11.11 — 456