Контракты.ua

10.10.2018 — Україна — zaborona.com — 8503
памятники, патриотизм, фотопроект, декоммунизация
#Жовтоблакить. Як зробити серп і молот патріотичними, а Леніна перетворити на козака

Відтоді, як в Україні почався процес декомунізації, з пам’ятниками і творами мистецтва радянського періоду, що перебувають у публічному просторі, почали відбуватися трансформації. Zaborona.com публікує добірку знімків, які протягом трьох рокiв зробила дослідниця Євгенія Моляр під хештегом #Жовтоблакить. «Після подій на Майдані у 2014 році в Україні з’явився тренд на кольори державного прапора, – описує Моляр добірку. – Масово розмальовувались паркани, мости, автомобільні відбійники, як ствердження патріотичного поступу. Тоді багато де можна було побачити людей із скриньками “на фарбу”. Досить швидко цей емоційний порив минув, фарба на парканах потемніла та облущилась, і настав час справжньої #жовтоблакиті. Тепер #жовтоблакить це спосіб знешкодження проявів ворожої ідеології в публічному просторі. Все, що не можна декомунізувати шляхом знищення треба пофарбувати». Закон «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки» був прийнятий 9 квітня 2015 року. 15 травня закон був підписаний президентом і набув чинності. У рамках декомунізації було перейменовано близько тисячі населених пунктів і 52 тисячі топонімів, демонтовано приблизно 2,5 тисячі пам’яток, з яких понад 1,5 тисячі були монументами на честь Леніна.

Автобусна зупинка на Полтавщині в селі, де народився Григорій Сковорода. Фото: Є. Моляр

Наша доярочка - так лагідно називають цю скульптуру мешканці міста Остер. Фото: Є. Моляр

В селі Лебедівка на Одещині соромляться слова Сибір. Фото: Є. Моляр

Оновлений піонер з Шостки. Фото: Є. Моляр

Металург-патріот біля Маріуполя. Фото: Н. Дяченко

Після того як деталі повітрофлотського моста увиразнили жовтоблакиттю, частково їх збили. Фото: Є. Моляр

Багатостраждальна туристка на трухановому острові вкрита захисною жовтоблакиттю. Фото: Є. Моляр

Дружківка. Фото: Є. Моляр

Вказівник на трасі в Донецькій області, крім жовтоблакиті видно сліди від постірілів. Фото: Н. Дяченко

Фрагмент автомобільної зупинки на Донеччині. Фото: Н.Дяченко

Буда патріотичного собаки в Дніпрі. Фото: Є. Моляр

Автобусна зупинка на трасі поблизу Черкас. Фото: Є. Моляр

Будинок культури в селі Бобрик на Сумщині. Фото: Є. Моляр

Патріотизовне монументально-декоративне панно в Херсоні. Фото: Н. Дяченко

Монументально-декоративний об‘єкт на Сумщині. Фото: Є. Моляр

Наймасштабніша жовтоблакить поблизу Слов’янська на Донеччині. Фото: Є. Моляр

Прохідна нефункціонуючого заводу в Рубіжному. Фото: Є. Моляр

Автобусна зупинка в Луганській області. Фото: Є. Моляр

Postlenin в селі Понінка на Хмельниччині. Фото: К. Малих

В найбільшій заброшці України - Кадетський корпус в Полтаві. Фото: Є. Моляр

Десь на Донеччині. Фото: Є. Моляр

Місто Градизьк, Полтавська область. Фото: Є. Моляр

Оракалом по граніту - універсальний метод декомунізації в Україні. Фото: Є. Моляр

Пирятинський postlenin. Фото: Є. Моляр

Фоторепортажи
Уникальные фото: Киев 1918-го с высоты птичьего полета

Уникальные фото: Киев 1918-го с высоты птичьего полета

Уникальные кадры. Киев 1918 года. Снимки сделаны с воздушного шара немецкими фотографами.
24.05.2019 — 9 — 439

З окупованої частини Луганської області переміщено ще 60 засуджених

З окупованої частини Луганської області переміщено ще 60 засуджених

Омбудсмен Людмила Денісова: "Знову я на мосту у Щасті. Забрала 60 громадян України, які перебували в пенітенціарних установах Луганської області та на момент окупації Донбасу були затримані або відбували покарання за скоєні злочини. Це вже п’ятий етап передачі ув’язнених з окупованої частини Луганської області. З грудня 2018 року по травень 2019 ми перемістили 255 засуджених. З них 105 осіб або їхні родичі безпосередньо зверталися до мене із заявами про переведення. Всього, разом з особами, яких переведено з окупованої частини Донецької області – переміщено 268 засуджених. З них вже 46 осіб звільнено. Протягом 2014 – 2019 років переведено 454 засуджених. Готова забрати усіх громадян України, які відбувають покарання на окупованих частинах Донбасу і висловили бажання переміститися на контрольовану Урядом України територію для продовження відбування покарання".
24.05.2019 — 10 — 243

У Києві стартував фестиваль «Книжковий арсенал»

У Києві стартував фестиваль «Книжковий арсенал»

У Мистецькому арсеналі 22 травня 2019 року стартував IX Міжнародний фестиваль «Книжковий арсенал», який триватиме до 26 травня. Як зазначають організатори фестивалю, цього року у фокусі Книжкового арсеналу стане тема співжиття, спільного буття на підставі цінностей і домовленостей. Саме ції тематиці будуть присвячені основні спеціальні події, дискусії та лекції під час фестивалю. Переважатиме вона і в оформленні території цьогорічного арсеналу. Цього року на фестивалі вперше працюватиме «Ветеранський намет», де буде представлена література про теперішню російсько-українську війну, написана учасниками бойових дій і волонтерами. У спеціально обладнаному військовому наметі у дворі Мистецького арсеналу можна буде поспілкуватися з авторами представлених творів. Загалом на Книжковому арсеналі будуть представлені книги, комікси, журнали, ілюстрації та інша друкована продукція від основних українських видавництв та книжкових дистриб'ютерів, яку зможуть придбати усі бажаючи. Також на фестивалі-ярмарку працюватимуть стенди, організовані іноземними представницствами - Німеччина, Австрія, Швейцарія, Франція, Польща, Канада та інші. Крім того, на території Книжкового арсеналу розташовані тематичні дитячі майданчики та інтерактивні розваги, а ближче до вечора відбуваються різноманітні перформанси. Працює фестиваль-ярмарок до 26 травня з 10:00 до 22:00 (24 та 25 травня до 23:00). Вартість повного квитка - 80 гривень, пільгового - 40 гривень, є також сімейні квитки за 180 гривень та абонементи на всі дні за 300 гривень. Квиток на один день дає право одноразового входу на територію Мистецького арсеналу. У разі необхідності вийти за територію Мистецького арсеналу та увійти повторно в той самий день, необхідно отримати відповідну наліпку від охорони на виході з території. Квитки можна придбати на вході, але краще зробити це заздалегідь онлайн, адже зазвичай на Книжковий арсенал вишукуються великі черги, особливо у вихідні.
23.05.2019 — 12 — 1150

Учения «Green Griffin»: легкая пехота немцев и голландцев под Гамбургом

Учения «Green Griffin»: легкая пехота немцев и голландцев под Гамбургом

В понедельник, 20 мая, в Ильцене, в 70 км к юго-востоку от Гамбурга, прошли учения «Green Griffin». В учениях участвовало подразделение Schnelle Kraefte (DSK) – легкая пехота, состоящая из 9.500 немецких и 2.300 нидерландских военнослужащих, которая была образована в 2014 году.
23.05.2019 — 30 — 1517

С бородой и без. Это точно те же самые люди?

С бородой и без. Это точно те же самые люди?

Усы с бородой кардинально меняют мужской образ, и многие молодые люди этим пользуются, желая выглядеть более уверенными, модными и маскулинными. В то же время избавление от привычных волос на лице может стать шоком — и для самого мужчины, и для окружающих. Кто-то при этом молодеет лет на 20 и теряет суровое обаяние, а кто-то становится гораздо опрятнее и симпатичнее. Кому борода идет, а кому нет? Посмотрев на эти снимки, можно попробовать вывести некоторые закономерности.
22.05.2019 — 31 — 1711