Контракты.ua

17.05.2018 — Одесская обл., Украина — Радіо Свобода — 3345
заповедники, Черное море, курорты, Буджак, Тузловские лиманы
Громада «Тузлівських лиманів» розвиває «зелений туризм»

Тузлівська територіальна громада, що поблизу Одеси, була створена в 2015 році шляхом об’єднання семи селищ. Протягом останніх років їм вдалось залучити до 10 мільйонів субвенцій з державного бюджету і збільшити власний бюджет приблизно в 8 разів – з 3,3 мільйонів гривень в 2015 році до 26,5 мільйонів в 2017-му. Одною з головних цілей громади до 2020 року є розвиток туристичної індустрії. Громада розташована біля національного природного парку «Тузлівські лимани».

Будинок культури села Тузли – центру об’єднаної територіальної громади. В селищі мешкає близько двох тисяч людей – приблизно 80% населення всієї громади. Населений пункт було засновано наприкінці XVIII сторіччя.

В селище ходить три маршрутні таксі – з Одеси, Татарбунар і Білгорода-Дністровського. Кожне ходить раз на день, і місцеві мешканці сподіваються, що влітку деякі будуть ходити не тільки вранці, але і ввечері.

В єдиній школі селища Тузли навчається понад 200 дітей. Перша школа тут з’явилася 105 років тому, але чверть сторіччя тому учнів перевели в нову будівлю. Стара більше не використовується.

Минулого року в селищі народилося близько 50 дітей. Народжуваність, на жаль, не перевищує смертність, кажуть у громаді. Для дітей тут є величезний стадіон, на якому встановлені також тренажери.

Поки на стадіоні тренуються місцеві команди «Бурнас» і «Бурнас-2», діти граються на тренажерах. Стадіон було відреставровано в 2017 році, і цього року його впорядкування продовжиться.

На території національного природного парку «Тузлівські лимани», що поблизу громади, мешкає 257 видів птахів. Територія парку перевищує 27 тисяч гектарів і охоплює 13 морських лиманів і 200 метрів акваторії моря.

Морська вода поблизу курорту Лебедівка входить дуже чиста, кажуть місцеві. Берег ще не готували до літа – можна побачити мальовничі корчі і сміття.

В об’єднану територіальну громаду також входить селище Лебедівка. Деякі тут живуть буквально на березі лиману Бурнас. Він з’єднується з морем через систему каналів. Довжина лиману близько 7 кілометрів, ширина – від 1 до 3 кілометрів.

Від моря лиман Бурнас відділяє однойменний мис, який перетворюється на піщану косу. На ній і розташовано місцевий пляж. Територія коси належить до земель громади, але керує нею Татарбунарська районна державна адміністрація.

Піщана коса, що розділяє море (зліва) і лиман (справа). Влітку на цьому пляжі багато туристів, тут працюють атракціони для дітей. Поки що на морському березі тихо, працівники облаштовують вежу для гірки.

Фоторепортажи
Як українські серфери готуються до Олімпіади

Як українські серфери готуються до Олімпіади

В Одесі вперше пройшли змагання серферів із усієї України. Організатори Arcadia 2018 кажуть, що таким чином 40 українських спортсменів готуються до Олімпіади-2020. Класичний серфінг вперше увійде до програми спортивних змагань саме на японській олімпіаді.
25.09.2018 — 12 — 280

Украина сверху: аэрофотоснимки Андрея Макаренко

Украина сверху: аэрофотоснимки Андрея Макаренко

Андрей Макаренко — талантливый фотограф, авантюрист и оператор дрона из Киева, Украина. Он занимается ландшафтной и аэрофотосъемкой. Андрей путешествует по Восточной Европе, чтобы снять впечатляющие кадры с помощью дрона. На его страницу в Instagram подписаны более 114 000 человек.
25.09.2018 — 30 — 977

Фотопрект «Мы. Женщины»: женщина идеальная — какая она?

Фотопрект «Мы. Женщины»: женщина идеальная — какая она?

«Мы. Женщины» — это фотопроект литовского фотографа Неринги Рекашюте (Neringa Rekašiute) о настоящей женской красоте. Еще будучи студенткой, Неринга занялась изучением проблемы изображения женского тела в средствах массовой информации и пришла к выводу, что нам постоянно пытаются навязать стандартизированный идеал женской красоты. Но существует ли идеальная красота? Неринга считает, что в СМИ женское тело изображается как объект сексуального желания, образ женщины сосредоточен только на ее внешности, а не на ее индивидуальности. По мнению Неринги, всё это имеет прямое негативное влияние на общество, в результате которого большинство женщин недовольны своим телом и у них из-за этого появляются различные проблемы, в том числе психологические. Женщина идеальная — какая она?
24.09.2018 — 13 — 1226

Міс Україна: чарівні переможниці за всі роки Незалежності

Міс Україна: чарівні переможниці за всі роки Незалежності

Цьогоріч до фіналу національного конкурсу краси "Міс Україна" вийшли 24 красуні з різних куточків держави.Володаркою титулу стала 23-річна киянка Вероніка Дідусенко. Киянка представлятиме Україну на конкурсі краси "Міс Світу", який пройде на китайському острові Хайнань. Суперницями Вероніки будуть дівчата з понад 120 країн, ім'я переможниці визначиться 6 грудня. Щоб оцінити українську красу та продемонструвати її всьому світу, конкурс Міс Україна проводиться щорічно. Пропонуємо вам згадати всіх володарок цього титулу від початку Незалежності.
21.09.2018 — 28 — 3906

Выступление Порошенко в парламенте и беспорядки под Радой

Выступление Порошенко в парламенте и беспорядки под Радой

20 сентября в зале заседаний Верховной Рады выступил с ежегодным посланием к парламентариям президент Петр Порошенко.  Глава государства много говорил о войне России против Украины, стратегии возвращения Донбасса, о Крыме, реакции Запада на агрессию РФ и будущем санкций, описал достижения и ошибки за прошлый год, а также обрисовал задачи внутренне- и внешнеполитической повестки. Кроме того, Порошенко рассказал о предстоящих парламентских и президентских выборах 2019 года, политических программах некоторых кандидатов, закреплении курса на ЕС и НАТО, автокефалии УПЦ и информационной войне. Была затронута также тема антикоррупционной борьбы. Обращение главы государства к Раде в этому году было короче, чем обычно. 7 сентября 2017 года глава государства более 1,5 часов выступал перед парламентом. На этот раз ему хватило меньше часа. Традиционно за подготовку текста послания президента отвечала рабочая группа во главе с руководителем его Администрации, которым сейчас является Игорь Райнин.
20.09.2018 — 28 — 2916


Copyright © 2009-2013.
ООО «Газета «Галицкие контракты»