Контракты.ua

17.05.2018 — Одесская обл., Украина — Радіо Свобода — 2461
заповедники, Черное море, курорты, Буджак, Тузловские лиманы
Громада «Тузлівських лиманів» розвиває «зелений туризм»

Тузлівська територіальна громада, що поблизу Одеси, була створена в 2015 році шляхом об’єднання семи селищ. Протягом останніх років їм вдалось залучити до 10 мільйонів субвенцій з державного бюджету і збільшити власний бюджет приблизно в 8 разів – з 3,3 мільйонів гривень в 2015 році до 26,5 мільйонів в 2017-му. Одною з головних цілей громади до 2020 року є розвиток туристичної індустрії. Громада розташована біля національного природного парку «Тузлівські лимани».

Будинок культури села Тузли – центру об’єднаної територіальної громади. В селищі мешкає близько двох тисяч людей – приблизно 80% населення всієї громади. Населений пункт було засновано наприкінці XVIII сторіччя.

В селище ходить три маршрутні таксі – з Одеси, Татарбунар і Білгорода-Дністровського. Кожне ходить раз на день, і місцеві мешканці сподіваються, що влітку деякі будуть ходити не тільки вранці, але і ввечері.

В єдиній школі селища Тузли навчається понад 200 дітей. Перша школа тут з’явилася 105 років тому, але чверть сторіччя тому учнів перевели в нову будівлю. Стара більше не використовується.

Минулого року в селищі народилося близько 50 дітей. Народжуваність, на жаль, не перевищує смертність, кажуть у громаді. Для дітей тут є величезний стадіон, на якому встановлені також тренажери.

Поки на стадіоні тренуються місцеві команди «Бурнас» і «Бурнас-2», діти граються на тренажерах. Стадіон було відреставровано в 2017 році, і цього року його впорядкування продовжиться.

На території національного природного парку «Тузлівські лимани», що поблизу громади, мешкає 257 видів птахів. Територія парку перевищує 27 тисяч гектарів і охоплює 13 морських лиманів і 200 метрів акваторії моря.

Морська вода поблизу курорту Лебедівка входить дуже чиста, кажуть місцеві. Берег ще не готували до літа – можна побачити мальовничі корчі і сміття.

В об’єднану територіальну громаду також входить селище Лебедівка. Деякі тут живуть буквально на березі лиману Бурнас. Він з’єднується з морем через систему каналів. Довжина лиману близько 7 кілометрів, ширина – від 1 до 3 кілометрів.

Від моря лиман Бурнас відділяє однойменний мис, який перетворюється на піщану косу. На ній і розташовано місцевий пляж. Територія коси належить до земель громади, але керує нею Татарбунарська районна державна адміністрація.

Піщана коса, що розділяє море (зліва) і лиман (справа). Влітку на цьому пляжі багато туристів, тут працюють атракціони для дітей. Поки що на морському березі тихо, працівники облаштовують вежу для гірки.

Фоторепортажи
#КонопліЛікують: київські активісти вийшли на вулицю за доступ до медичного канабісу

#КонопліЛікують: київські активісти вийшли на вулицю за доступ до медичного канабісу

Учасники вимагають дати дозвіл на використання конопель у медичних цілях та почати досліджувати їх. Головний девіз активістів – #КонопліЛікують. У мітингу взяло участь близько 150 осіб. Основні вимоги учасників:– розпочати наукові дослідження канабіноїдів, як анальгетиків та інших лікарських засобів;– врегулювати доступ українських пацієнтів до лікування медичним канабісом та препаратами на його основі.
21.05.2018 — 13 — 592

Киев с черного входа

Киев с черного входа

Наш фотокор Дмитрий Дятлов снял серию репортажей о своем родном городе - не туристическом и не "парадном" Киеве. "Когда приезжаешь в какой-то новый город, не расстаешься с камерой, чтобы запечатлеть свои впечатления и поделиться ими со всеми. Когда же живешь в городе с самого рождения, привыкаешь к нему и перестаешь воспринимать как достойный объект съемок. А если речь идет о Киеве, кажется, что снять что-то новое просто нереально. Все сфотографировано тысячи раз. Задумавшись над этим, я решил снять серию репортажей о своем собственном Киеве - о Киеве, так сказать, "с черного входа". Оказалось, что не избитых сюжетов масса - стоит просто свернуть с центральных улиц и зайти в какой-нибудь старый дворик. Или поднять глаза и рассмотреть балконы над головой. Фото, представленные в первом репортаже, снимались в основном на Подоле и Татарке.
21.05.2018 — 30 — 905

Как выглядит крупнейший в Европе кардиоцентр для детей

Как выглядит крупнейший в Европе кардиоцентр для детей

В Киеве прошел пресс-тур в самый большой детский кардиоцентр Европы – "Научно-практический медицинский центр детской кардиологии и кардиохирургии Министерства здравоохранения Украины", который находится на территории детской больницы "Охмадет" и работает со 2 апреля 2003 года. Задачей центра является диагностика, лечение и хирургическая коррекция врожденных пороков сердца и сосудов у детей, он оснащен современными технологиями в сфере лечения пороков сердца и сосудистых заболеваний. Здесь функционируют поликлиника, приемное отделение, 6 кардиохирургических операционных, отделение радиологии, научные отделы и кафедра детской кардиологии. Важной частью центра является реанимация, куда попадают маленькие пациенты с очень сложными заболеваниями. В 2009 году в центре впервые в мире ввели практику операции в первые часы жизни с использованием пуповинной крови. На сегодняшний день в центре провели уже более 250 таких операций. Также тут впервые в мире разработали и ввели в эксплуатацию программу CorD, задачей которой является раннее выявление и хирургическое лечение врожденных пороков сердца. Центр оснащен оборудованием для проведения клинических анализов согласно передовым технологиям, здесь проводят обследование и операции пациентам из разных стран мира, таких как Молдова, Казахстан, Киргизстан, Узбекистан, Туркменистан, Азербайджан и других.
18.05.2018 — 20 — 3462

День Вишиванки у Львові

День Вишиванки у Львові

З нагоди Всесвітнього Дня Вишиванки, який відмічають 17 травня, скульптури левів — «охоронців» Ратуші вдягнули у вишиванки. Цьогоріч леви «носитимуть» типові для Гуцульщини узори на своєму вбранні. Також у вишитий однострій «одягнули» скульптури Нептуна, Амфітрити, Адоніса та Діани, що розташовані на пл. Ринок. До церемонії одягання левів у вишиванки долучився народний художній колектив «Серпанок» Львівського центру творчості для дітей та юнацтва Галичини, який додав яскравих барв ці події.В рамках гала-концерту «Вишивана Україна» претендентки на звання Міс Львова-2018, які пройшли попередній кастинг-відбір та готуються до змагання за корону, продемонстрували колекцію сучасного етно-одягу. З нагоди до Всесвітнього Дня Вишиванки претендентки на звання найкращої львів’янки продефілювали у вишиваних нарядах від львівського дизайнера Тані Знак.На проспекті Свободи поруч Опери презентували великий торт, оздоблений їстівним національним орнаментом. Велетенський пляцок зробили у вигляді вишитої сорочки. Під час благочинної акції зі збору коштів для хворих дітей було розповсюджено понад тисячу шматків святкового торта-вишиванки.
18.05.2018 — 30 — 2389

Рада вишиваная: як вбралися сьогодні депутати

Рада вишиваная: як вбралися сьогодні депутати

Народні депутати відгукнулися на заклик спікера відзначити в четвер Всесвітній день вишиванки і "вигуляли" свої вишиванки у Верховній Раді. Чоловіки обрали чорні і традиційні білі сорочки, а жінки переважно вбралися у вишиті сукні.
17.05.2018 — 23 — 3941


Copyright © 2009-2013.
ООО «Газета «Галицкие контракты»