Контракты.ua

512  —  04.01
Стратегія України: ставка на розум і силу
Стратегія України: ставка на розум і силу

Богдан Яременко, дипломат, голова ГО «Майдан закордонних справ»: Сила і розум. Лише ставка на розум і силу. Не робити дурних помилок, не встрягати в дурні торги своїм же майбутнім, поступово накопичувати силу - ось наш шлях. Відповідей на наші проблеми ми сьогодні не бачимо. Значить наше завдання створити для прийдешнього покоління хоч трохи кращі обставини.


Колами по воді пішли публікації "як нам щось здати аби закінчити війну."
Загалом вже можна було б усім зрозуміти, що від війни ми не відкупимось. Потрібно або прямо пропонувати капітулювати, або шукати спосіб її виграти. Звичайно, будь-який спосіб виграти війну з Росією, як на мене, не може починатися інакше, як із замороження конфлікту на Донбасі (надання ОРДЛО статусу аналогічного Криму, розбудова оборони, поступова деескалація).
Усі ці теми "ось тут ми відмовимось від території, а там нам територію повернуть з миром" - це від лукавого.
Я вже писав: по-перше, Путін поки що нічого нікому повертати не збирався, а, по-друге, прихильники "обміну Криму на Донбас" не пояснили, як ми це оформимо? А головне - де той самовбивця, який це запропонує не в тексті лонгріду, а в якості політичного плану українському народові?
Думаю, наше, як держави і народу, найважливіше завдання в умовах швидкоплинних подій і ситуації, що змінюється - не поспішати щось віддавати.
При усій ілюзорності перспектив членства в НАТО і ЄС не бачу ніяких причин відмовлятися від цих тем аж поки, не приведи Господь, об"єдання не заявлять, що припиняють своє існування (думаю, що за нашого життя це не станеться). Навіть у своєму нинішньому цілком безпорадному вигляді ЄС надає нам фінансову допомогу. І надаватиме. Ситуація в НАТО складна з точки зору впливу нової Адміністрації США на єдність в НАТІвських рядах, але в той же час на рівні військових в об"єднанні триває серйозна, масштабна, системна підготовка до відбиття російської агресії. Ми з цього завжди зможемо скористатися.
Так, найближчим часом ми можемо втратити підтримку, яка тримала Україну останні три роки на плаву, дозволяючи "еліті" продовжувати красти в попередніх масштабах. Нічого, змінимо масштаби їх жадібності - і пропетляємо. Зрештою вибори в Європі і в США зовсім не останні. Як і у нас.
Спільне слабе місце останніх грандіозних "рятівних планів" і перспективних оцінок у тому, що їх автори правильно відзначають, що право в міжнародних відносинах втрачає сенс і вплив (набуває сила), але при цьому абсолютно помилково закликають до пошуку якихось схем перехресних чи інших гарантій безпеки, пакетних домовленостей "території в обмін на мир" тощо.
Які договірні гарантії чи домовленості в світі, де право не грає ніякої ролі??? І з ким? З тими, хто ламає через коліно систему міжнародного права? Так отож.
Сила і розум. Лише ставка на розум і силу. Не робити дурних помилок, не встрягати в дурні торги своїм же майбутнім, поступово накопичувати силу - ось наш шлях. Відповідей на наші проблеми ми сьогодні не бачимо. Значить наше завдання створити для прийдешнього покоління хоч трохи кращі обставини. Ми побачимо ці відповіді у майбутньому, до якого потрібно дожити єдиним народом, з усвідомленням своєї сили і відповідальності.

Автор: Богдан Яременко

 

Статьи по теме
Украинцев целенаправленно ломают стрессом
Украинцев целенаправленно ломают стрессом

Политтехнолог Дмитрий Бачевский: "Отупевшие от постоянного стресса и сломленные люди готовы на все, лишь бы получить покой. И украинское общество постепенно и целенаправленно ведут к тому, чтобы оно согласилось на любой поворот событий в войне с Россией. Погружение украинцев в состояние тотального стресса осуществляется несколькими инструментами".
17.02 — 9454

Сергей Фурса: Почему я считаю, что с ОРДЛО торговать надо
Сергей Фурса: Почему я считаю, что с ОРДЛО торговать надо

Блокадники подняли ряд важных вопросов. В первую очередь, в плане ценообразования на уголь и коррупции, которая его сопровождает. Но сама идея блокады, как и люди, которые ее осуществляют, крайне деструктивна. И так, почему же нам надо торговать с ОРДЛО.
14.02 — 3120

"Кто я?" Несбывшееся достоинство. Майдан, которого не было

Cтатья "Страх" доктора культурологии, поэта, активистки Майдана и, в прошлом - Правого сектора, Евгении Бильченко, вызвала бурную, неоднозначную и полярную реакцию в украинском обществе. Помимо плодотворной, если можно так выразиться, полемики с писателем Борисом Херсонским и другими, вполне предсказуемо произошло то, что сама Евгения назвала "обоюдоострой травлей в сетях": "Реакцию националистов с их обвинениями в "русском мире" предсказать было нетрудно, о чем свидетельствует травля у меня на странице в Фейсбук  и увеличение числа угроз. Также нетрудно было предсказать радость (подчас переходящую в злорадство) противников Майдана, с разной степенью изящества (и разной степенью правоты) потирающих руки от запоздалых признаний "бандеровца" в его исторической вине".
11.02 — 630


Copyright © 2009-2013.
ООО «Газета «Галицкие контракты»