Контракты.ua

2177  —  29.03.14
НАТО розширить військову присутність у Східній Європі
НАТО розширить військову присутність у Східній Європі

Через кризу навколо України НАТО вважає за необхідне посилити збройні сили в Східній Європі. Про це заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен.

«Ми переглядаємо зараз оперативні плани, розглядаємо плани проведення військових маневрів та відповідне посилення збройних сил», - заявив генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен у розмові з німецьким часописом Focus, повідомляє інформаційне агентство dpa в суботу, 29 вересня. «Ми, наприклад, передислокуємо ще більше військвоих літаків до країн Балтії», - пояснив генсек Північноатлантичного альянсу, мандат якого завершується наприкінці вересня цього року.

«Ми справді вкрай занепокоєні стягуванням російських військ (до кордону з Україною - ред.), - сказав Расмуссен. - Ми розглядаємо такі дії як пряму загрозу Україні та вбачаємо в них потенціал для подальшої інтервенції». За даними США, поблизу українського кордону зараз дислоковано близько 40 тис. російських військовослужбовців, повідомляє dpa. На запитання, чи надасть НАТО допомогу Україні у випадку подальшого захоплення Росією українських територій, генсек альянсу відповів, що військові варіанти нині не розглядаються. Він нагадав, що гарантії збройного захисту поширюються лише на країни НАТО, а Україна не входить до цього альянсу.

Расмуссен наголосив, що й надалі здійснюватиметься пошук дипломатичних шляхів вирішення української кризи. Країни Заходу, в тому числі члени ЄС та НАТО, не визнають анексію Росією Криму, який входить до складу України. Расмуссен не виключає, що російський президент Володимир Путін може планувати подальшу інтервенцію на материкову частину України. «Я побоююсь, що цього (Криму - ред.) йому ще недостатньо», - наголосив чинний генсек НАТО.

За матеріалами: Deutsche Welle

Статьи по теме
Летчики ВСУ обвинили судью в выгораживании российских убийц
Летчики ВСУ обвинили судью в выгораживании российских убийц

Боевые летчики авиации Воздушных сил Вооруженных сил Украины возмущены решением суда, который не признал гибель летчика Александра Белого в 2014 году следствием агрессии России.
19.04 — 177

Манафорт и Климник обсуждали
Манафорт и Климник обсуждали "автономную республику" на Донбассе во главе с Януковичем

Бывший политтехнолог Партии регионов и руководитель избирательной кампании Дональда Трампа Пол Манафорт вместе с бывшим российским разведчиком Константином Килимником обсуждали план по созданию автономной республики на оккупированных территориях Донбасса, которую возглавил беглый президент Виктор Янукович.
19.04 — 159

Cутки ООС: 10 обстрелов, есть раненый
Cутки ООС: 10 обстрелов, есть раненый

Несмотря на объявленное в одностороннем порядке "Пасхальное" перемирие, вооруженные формирования Российской Федерации 18 апреля 10 раз нарушили режим прекращения огня, при этом они дважды применили запрещенное Минскими договоренностями вооружение.
19.04 — 122