Контракты.ua

2177  —  29.03.14
НАТО розширить військову присутність у Східній Європі
НАТО розширить військову присутність у Східній Європі

Через кризу навколо України НАТО вважає за необхідне посилити збройні сили в Східній Європі. Про це заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен.

«Ми переглядаємо зараз оперативні плани, розглядаємо плани проведення військових маневрів та відповідне посилення збройних сил», - заявив генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен у розмові з німецьким часописом Focus, повідомляє інформаційне агентство dpa в суботу, 29 вересня. «Ми, наприклад, передислокуємо ще більше військвоих літаків до країн Балтії», - пояснив генсек Північноатлантичного альянсу, мандат якого завершується наприкінці вересня цього року.

«Ми справді вкрай занепокоєні стягуванням російських військ (до кордону з Україною - ред.), - сказав Расмуссен. - Ми розглядаємо такі дії як пряму загрозу Україні та вбачаємо в них потенціал для подальшої інтервенції». За даними США, поблизу українського кордону зараз дислоковано близько 40 тис. російських військовослужбовців, повідомляє dpa. На запитання, чи надасть НАТО допомогу Україні у випадку подальшого захоплення Росією українських територій, генсек альянсу відповів, що військові варіанти нині не розглядаються. Він нагадав, що гарантії збройного захисту поширюються лише на країни НАТО, а Україна не входить до цього альянсу.

Расмуссен наголосив, що й надалі здійснюватиметься пошук дипломатичних шляхів вирішення української кризи. Країни Заходу, в тому числі члени ЄС та НАТО, не визнають анексію Росією Криму, який входить до складу України. Расмуссен не виключає, що російський президент Володимир Путін може планувати подальшу інтервенцію на материкову частину України. «Я побоююсь, що цього (Криму - ред.) йому ще недостатньо», - наголосив чинний генсек НАТО.

За матеріалами: Deutsche Welle

Статьи по теме
Facebook пообещал предотвратить вмешательство в выборы в Украине
Facebook пообещал предотвратить вмешательство в выборы в Украине

С приближением президентских выборов в Украине Facebook запретит размещение рекламы из-за пределов Украины и усилит надзор за выполнением правил.
вчера, 15:00 — 359

Россия разместила ядерные пусковые установки у границы с Украиной
Россия разместила ядерные пусковые установки у границы с Украиной

На спутниковых снимках зафиксировано новое размещение российских ракетных батарей и пусковых установок "Искандер" у украинской границы.
18.01 — 291

Полторак рассказал зачем Россия атаковала украинские корабли у Керченского пролива
Полторак рассказал зачем Россия атаковала украинские корабли у Керченского пролива

Россия хотела спровоцировать украинские корабли в Керченском проливе открыть огонь, чтобы начать открытую агрессию против Украины.
17.01 — 287


Copyright © 2009-2013.
ООО «Газета «Галицкие контракты»