Контракты.ua

1099  —  14.11.19
«Україна стає позитивною історією»: що там про нас кажуть у Нью-Йорку?
«Україна стає позитивною історією»: що там про нас кажуть у Нью-Йорку?

Дмитро Боярчук, директор Центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна» – про настрої щодо України у американському суспільстві загалом та у бізнес-середовищі зокрема.


Few takeaways from NY meetings:
1) Для них все виглядає не так погано, як пише моя ФБ стрічка. Інвестори, звичайно, підкалують з приводу unusual background of Ukrainian president. Проте в світі стільки дивних обранців, що це сприймається нормально. Врешті-решт, у них Трамп.
2) Пізнаваність України перейшла на новий рівень. Це вже сила бренду. Вже нікому не потрібно пояснювати де Україна і хто такий Зеленський. З кожної праски звучить Ukraine-gate. Контекст звичайно скандальний, але, як то кажуть, поганого піару не буває.
3) Насправді серед американців позитивне ставлення до ролі Зеленського в цьому скандалі. Zelenskiy handled Trump well. В українському ФБ багато карикатур про клоуна, але з того, що почув, то вся ця історія нам більше в плюс. І реакція Зеленського вважається адекватною. А це дуже важливо.
4) Реальні гроші поки не дуже готові вкладати. Є вузьке коло людей, які слідкують за країною, і це коло поволі розширяється (у тому числі через топ-новини). Але поки готові заходити здебільшого в державні борги, які, як відомо, ніякої доданої вартості не створюють.
5) Здивувало, що Туреччина вважається більш цікавою, ніж Україна. Туреччина під санкціями, конфліктує з ЄС та НАТО. В США йде розслідування проти посадовців Halkbank, що ймовірно виведе на самого Ердогана. Макро-ситуація гірша, ніж у нас. І все-таки гроші йдуть в Туреччину. Напевно це як в анекдоті про щура і хом’яка – у кого піар кращий.
To sum up:
Постійно звучить фраза Ukraine becomes a positive story to tell. Це не означає, що інвестори повірили у мантру про 40% росту і вже пакують мішки з грошима на відправку. Після стількох десятиліть fuck up show треба більше доказів, що все не буде як завжди. Але вони близькі до того, щоб знову повірити.
Автор: Дмитро Боярчук

Статьи по теме
В Киеве над Днепром пролетели конвертопланы Osprey армии США
В Киеве над Днепром пролетели конвертопланы Osprey армии США

Гибридные машины прошли низко над рекой в самом центре украинской столицы.
вчера, 17:15 — 653

Рейтинг Зеленского за лето упал почти на 10% – опрос
Рейтинг Зеленского за лето упал почти на 10% – опрос

Если бы выборы президента состоялись в начале осени 2020 года, во второй тур вышли бы, как и весной 2019-го на реальных выборах, действующий глава государства Владимир Зеленский и пятый президент Петр Порошенко. К последнему подбирается представитель пророссийской партии ОПЗЖ Юрий Бойко.
21.09 — 570

Более 60% украинцев больше боятся экономического кризиса, чем коронавируса
Более 60% украинцев больше боятся экономического кризиса, чем коронавируса

Согласно результатам опроса Социологической группы Рейтинг, более 60% респондентов, оценивая риски от пандемии коронавируса, заявили, что больше боятся экономических последствий, чем самой болезни.
17.09 — 643