Контракты.ua

164  —  18.10
Депутатів просять не підтримувати законопроекти, із імпорту електроенергії, що загрожують євроінтеграції
Депутатів просять не підтримувати законопроекти, із імпорту електроенергії, що загрожують євроінтеграції

Законопроекти з питань енергетики, підтримані профільним комітетом, призведуть до збитків в енергетичній галузі та загрожують євроінтеграції України.

Про це йдеться у зверненні президента Асоціації енергетики України Олександра Трохимця до народних депутатів України.

Експерт зазначає, що підтримані Комітетом з питань енергетики та житлово-комунальних послуг проекти законів “Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії" (№ 2233) та «Про внесення зміни до Закону України "Про ринок електричної енергії" (№2236-2) передбачають можливість імпорту електроенергії за двосторонніми договорами з країн, що не є учасниками Енергетичного Співтовариства, застосування цінових обмежень на ринку електричної енергії законом, вибіркове застосування права відключення від енергосистеми України окремих категорій електростанцій, що працюють на відновлюваних джерелах енергії.

Трохимець наголосив, що запровадження таких норм у законодавство України грубо порушує Угоду про Асоціацію України з ЄС в цілому в частині енергетики. Адже Україна взяла на себе зобов’язання імплементувати європейські норми права в українське законодавство. Таким чином, це може ускладнити відносини України з ЄС та загрожує євроінтеграції, а також може спричинити зняття міжнародних санкції з Росії. І закликав депутатів не підтримувати ці законопроекти під час голосування у Верховній Раді.

«Негативні наслідки, до яких може призвести прийняття законопроектів 2233 та 2236-2:
1. Додаткові аргументи для зняття санкцій з Російської Федерації через створення прецеденту вільної торгівлі електроенергією, що не відноситься до критичного імпорту та ядерної безпеки.
2. Нанесення збитків українським енергогенеруючим підприємствам та українській економіці в цілому через вивчення коштів на зовнішні ринки.
3. Ускладнення взаємовідносин з ЄС та відміна останніх здобутків - в тому числі і безвізового режиму», - написав Трохимець.


Нагадаємо, на засіданні Комітету ВР з питань енергетики та ЖКП 16 жовтня було схвалено законопроект Андрія Геруса «Про внесення зміни до Закону України "Про ринок електричної енергії" (№2236-2), яким пропонується скасувати можливість імпорту електроенергії з РФ, але залишити з Білорусі.

На думку народного депутата України, член цього комітету Михайла Бондаря законопроект Геруса знищує ринок електроенергії та повертає енергетику до ручного управляння, що призведе до зриву євроінтеграції України і посилення енергозалежності від Росії.

Раніше Європейська Бізнес Асоціація висловила занепокоєння тим, що важливі для енергетичної галузі законопроекти були схвалені Комітетом ВР з питань енергетики та ЖКП з порушенням регламентних норм.

 

Статьи по теме
Герус: Я сам инициировал свою отставку, разногласий с президентом нет
Герус: Я сам инициировал свою отставку, разногласий с президентом нет

Андрей Герус прокомментировал собственное увольнение. По его словам, причина состоит в " сложности совмещения нескольких должностей".  
вчера, 17:46 — 244

Апелляционный суд продолжил ликвидацию УПЦ КП
Апелляционный суд продолжил ликвидацию УПЦ КП

Шестой апелляционный суд Киева постановил продолжить ликвидацию Киевской патриархии УПЦ.
вчера, 17:15 — 159

“Давайте Крым заберем”: В Киев прилетел скандальный комик из России
“Давайте Крым заберем”: В Киев прилетел скандальный комик из России

Сергей Светлаков прилетел в Киев с коллегой.  
вчера, 16:17 — 280