Контракты.ua

491  —  28.08.19
Чому немає формули капусти «Брюссель+»?
Чому немає формули капусти «Брюссель+»?

Це сталось знову. Тричі за сьогодні побачив фразу «Виявилось, що Роттердаму+ - альтернативи нема».Давайте розглянемо цю фразу «на хлопський розум».

Чому не існує формул «Зерно+», «Сало+» і «Комп’ютери+»? Бо, коли є вільний ринок, то такі формули – до дупи. Ти можеш дозволити Законом України продавати картоплю і по 1000 грн за кг, але якщо вона коштує 20, то і продаш ти її за 20.

Вугілля – такий самий товар, як картопля чи, приміром – газ. Газ – дуже яскравий приклад. Коли в Україні не було вільного ринку газу – ФБ розривало від формули «Баумгартен+». А потім – гульк – перестало розривати. Бо дивовижним чином до промисловості прийшов ринок газу. І «Нафтогаз» сьогодні може хоч три печатки поставити на документ з формулою, але якщо ти продаєш по ціні формули, а конкурент – по ціні формули мінус 10%, то виграє конкурент. Тому на газовому ринку – десятки приватних постачальників, і жодних криків про несправедливість ціноутворення.

А от до вугілля ринок так і не дійшов. Ахметов сам собі вугілля копає, сам собі продає, і придумує різні формули , аби хоч якось виправдати свою надмаржу. Якого б дешевого вугілля ви не привезли в Україну – продати його не вдасться. Бо хлопцям потрібне не дешеве вугілля, а надприбуток з дорогого.

Після Майдану Антимонопольний хотів змусити ДТЕК купити вугілля на вугільній біржі. Ахметов відповів клоунадою. На біржу вийшли не його електростанції, щоб купити вугілля, а його шахти - щоб продати. Відповідно електростанції ДТЕКу знову купили вугілля ДТЕКу. Антимонопольний запхав язик в одну пікантну частину тіла.

Тобто відповідь на питання «Що робити?» є. І всі про це знають. Правда, в такому разі зменшаться надприбутки, і не буде, чим платити «незалежним експертам», аби вони розносили благу вість про Роттердам+, і про «вільний ринок енергетики».

Автор: Oleksa Shalayskiy

Статьи по теме
Сергей Фурса: Почему я считаю, что с ОРДЛО торговать надо
Сергей Фурса: Почему я считаю, что с ОРДЛО торговать надо

Блокадники подняли ряд важных вопросов. В первую очередь, в плане ценообразования на уголь и коррупции, которая его сопровождает. Но сама идея блокады, как и люди, которые ее осуществляют, крайне деструктивна. И так, почему же нам надо торговать с ОРДЛО.
14.02.17 — 3437

О Парасюке, Семенченко и о блокаде
О Парасюке, Семенченко и о блокаде

Нет лучшего способа дискредитировать хорошую идею, чем вложить ее в уста проходимцев. Если бы Путин заявил, что миру необходимо ядерное разоружение, то эта идея, по крайней мере в головах украинцев, выглядела бы преступной. Если бы Юля Тимошенко пришла и предложила провести земельную реформу, то возникли бы огромные сомнения на счет того, что это будет за реформа. Когда Парасюк и Семенченко объединяются и начинают делать что-то, то это «что-то» сразу становится подозрительным и деструктивным. Ну такая вот у людей карма.
07.02.17 — 1625