Контракты.ua

640  —  23.12.18
Інформвісько Президента та його операції. Політична сатира
Інформвісько Президента та його операції. Політична сатира

Чудова політична сатира від журналіста Сергія Іванова: Це було історичне гамселиво, як згадаю - мурашки по шкірі. Нас перебанили майже всіх, залишився лише я і ще четверо хлопців…


Доброго дня, шановні телеглядачі. Моє ім'я Венцеслав Пендзьор, і ви дивитесь програму "Пендзьор" на 5 каналі. Сьогодні ми говоримо про соціальні мережі і роль цих мереж у наступних виборах Президента України Петра Олексійовича Порошенка. Наш гість - відомий блогер Богдан Крапенко. Вітаю вас, Богдане.
- Доброго дня. Маленьке уточнення: я не блогер. "Блогер" - це, знаєте, якось легковажно.
- А як краще представити вас нашим глядачам?
- Участник інформаційного спротиву. Або інформвоїн. Це набагато ближче до того, чим я займаюсь.
- До речі, глядачі нашого каналу дуже хочуть дізнатися, чим ви займаєтесь. Як працює інформвійсько?
- Давайте так: щоб я вам тут не наговорив зайвого і випадково не розкрив, скажімо так, засекречену інформацію або інформацію державного значення, ми просто подивимось на найуспішніші наші операції в соцмережах. Наприклад, легендарна операція "ПІДОР" у твітері.
- Перепрошую, як?
- "ПІДОР". Ви не чули? Дивно. Пару років тому ми з хлопцями відбивали атаку зрадофілів у твіттері. Це було історичне гамселиво, як згадаю - мурашки по шкірі. Нас перебанили майже всіх, залишився лише я і ще четверо хлопців. І ось головний зрадофіл пише ну дуже огидний твіт - щось про Липецьк, здається, про кондитерську фабрику...
- Якщо дозволите, я перерву вас на секунду і поясню глядачам, що йдеться про один з найпоширеніших ворожих фейків - про міфічну фабрику "Рошен" у російському Липецьку, яка начебто працює там. Це навіт не фейк, а, вибачте, єресь.
- Саме так. І тут мене осіняє обнадійлива думка. Я пишу хлопцям свій план і буквально протягом хвилини кожен з нас залишає під твітом по одній великій літері: "П", "І", "Д", "О" і "Р". Розумієте?
- Не дуже, якщо чесно. Я ще не зареєструвався.
- В твіттері?
- В інтернеті.
- Ну дивіться. Кожен з нас майже синхронно викладає велику літеру, і в результаті вони вишиковуються в одне велике слово
П
І
Д
О
Р. Як вам таке, пане Пендзьор?
- Вражаюче.
- І крити нічим, адже будь-яка інтернет-суперечка втрачає свій сенс відразу після того, як у дискурсі з'являється слово "підор". Головне - встигнути зробити це першим. Але я не просто зробив, я винайшов якісно новий стратегічний метод опонування - колективне використання великих літер. Плюс, це яскравий приклад командної роботи і матриця для розробки нових операцій - операції "КЛАС", наприклад.
- Операція "КЛАС?
- Так. Не в курсі? О, я вам заздрю - ви почуєте про це вперше. Квітень 2016-го був дуже складним. Гнап видав свою паскудну брехню про офшори...
- Даруйте, Богдане, але я знову вимушений вас перервати для пояснення. Наразі йдеться про так званий офшорний скандал за участю Президента України Петра Олексійовича Порошенка, тобто без його участі. 5 канал робив власне розслідування і жодних офшорів не виявив.
- Так-так. Було дуже важко. Ви розумієте, боротися з фаховою, витонченою зрадофілією дуже складно. Перекричати цих зрадойобів майже неможливо, і це єдине, в чому ми з ними схожі. До речі, нічого, що я використовую такі терміни, у вас не буде проблем?
- З ким?
- З Нацрадою.
- З Юрою? Не думаю.
- Чудово. Зрадобляді - дуже галасливі та цинічні. Але дисципліни там нема, і це нам дуже допомагає. І коли представники Петра Олексійовича...
- Тобто представники компаній, які працюють з колишніми компаніями Президента України Петра Олексійовича Порошенка.
- Дякую, саме так. І ось коли в соцмережах з'явилася ця реакція, ми, приблизно розуміючи, коли і де вона з'явиться і використовуючи мій метод, першими запостили в коментарях слово
К
Л
А
С
Ви не уявляєте, як верещали зрадофілітики!..
- Воістину прекрасна історія, Богдане. А де ви готувалися до боротьби, де загартовувалися?
- Хто де. Хто в ЖЖ, хто в "Молодих регіонах", хто у Віті Уколова.
- В Соцпартії чи в "Батьківщині"?
- Хто в "Соцпартії, хто в "Батьківщині". А хто і в "Артеку".
- У вас молодий колектив?
- Так, відносно. Але попри все, ми вже виховали нове покоління інформвоїнів, серед яких є справжні зірки. Взяти хоча б Гвездослава Орешка.
- Мені давали читати його блог. Думки правильні, але як уродженець Львівщини, ваш земляк, до речі, я не міг не звернути увагу на купу лексичних помилок. Яка мова є рідною для Гвездослава?
- Насправді жодна. Втім, грамотність - не головна проблема молодих. Молодих потрібно контролювати, бо вони дуже часто зловживають своїм статусом. Згадаймо випадок зі скандальним селфі Орешка і Петра Олексійовича, яке ледь не розкололо нас.
- Вибачте, що таке селфі?
- Селфі - це коли ти дивишся навколо себе і розумієш, що твоє обличчя - найпрекрасніше з усього, що ти бачиш. Фактично це втілене у фото зізнання собі в коханні. Це дуже серйозна штука для інстаграма, який ми щойно почали вивчати і, враховуючи контингент, зараз розробляємо для нього окрему стратегію.
- Інстаграма?
- Так, це соцмережа для візіонерів і вуайєристів. Дуже небезпечна штука, як на мене - там дивляться, а не читають. Тобто навіть найпотужніша наша зброя на кшталт "ПІДОР" і "КЛАС" там поки що не дає бажаного ефекту. І цим користуються наші опоненти, зокрема Воровка.
- Думаю, ви могли здогадатися з контексту, про кого йдеться, але в журналістиці існують певні стандарти, тож я мушу пояснити, що "Воровка", шановні глядачі - це Юлія Тимошенко, одна з кандидатів на посаду Президента України Петра Олексійовича Порошенка на майбутніх виборах Президента України Петра Олексійовича Порошенка.
- Влучне прізвисько, скажіть?
- Так, але, на мою думку, трохи образливе. Вона жінка.
- Коли йдеться про хайп, колего, гендерні стереотипи відпочивають.
- Хайп?
- Так. Не знаєте, що таке хайп?
- Ні.
- Хайп - це спосіб примусити людину їсти лайно із вдячністю. Якщо стисло.
- Зрозуміло. І останнє запитання, Богдане. Яка кінцева мета вашої боротьби?
- Складне запитання. Відповім філософськи. Я розглядаю нашу боротьбу як боротьбу сил Бога з силами Диявола. І не має значення, за кого ми топимо - за Порошенка, за Тимошенко чи за якогось іншого медведчука. Де ми, там Бог. Gott mit uns, як кажуть німці. Якщо ти з нами - це "КЛАС", якщо проти - ну ви зрозуміли. Дякую.
Автор: Сергій Іванов

Статьи по теме
"Влада поводить себе так, як поганий учень, який не вивчив домашку"

Влада поводить себе так, як поганий учень, який не вивчив домашку. Знаєте, коли він стоїть біля дошки, бекає-мекає, йому ставлять елементарні запитання, а він петляє "та я учив" і намагається вгадати відповідь.
14.03 — 367

Войны будущего – это
Войны будущего – это "войны отчаяния": воды на всех не хватит

Между Турцией и Ираком вскоре может вспыхнуть серьёзный конфликт из-за воды. Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган сообщил, что с июня этого года они начнут перекачивать воду из реки Тигр на нужды своей дамбы "Илису", тем самым забирая ресурсы у Ирака.
11.03 — 477

Возможен ли новый Майдан после выборов, и где сегодня проходит линия разлома
Возможен ли новый Майдан после выборов, и где сегодня проходит линия разлома

Павел Казарин: Майдан появляется не тогда, когда бьют студентов. Он появляется тогда, когда внутренние заборы становятся выше внешней крепостной стены.
21.02 — 577


Copyright © 2009-2013.
ООО «Газета «Галицкие контракты»