Контракты.ua

2812  —  17.05
Звіт форензік-аудиту компанії KPMG щодо причин банкрутства банку «Надра» прямо вказує на колишніх керівника і власників банку
Звіт форензік-аудиту компанії KPMG щодо причин банкрутства банку «Надра» прямо вказує на колишніх керівника і власників банку

Звіт форензік-аудиту компанії KPMG щодо причин банкрутства банку «Надра» прямо вказує на колишніх керівника і власників банку Гіленко та братів Сегаль як на винуватців фінансових проблем банку «Надра».

У звіті ці особи називаються Попередніми акціонерами банку.

Зокрема, як сказано в Ключових висновках Звіту KPMG, станом на дату введення першої Tимчасової адміністрації (10.02.2009) активи Банку включали приблизно 5,2 млрд грн кредитів, виданих сторонам, пов’язаним із Попередніми акціонерами. А також інвестиційні сертифікати на суму 1 млрд грн, випущені сторонами, пов’язаним із Попередніми акціонерами. Кредити та акредитиви на суму 1,9 млрд. грн. були видані сторонам, потенційно пов’язаним з Попередніми акціонерами, у період з 7 жовтня 2008 р. (дата отримання першого траншу кредиту рефінансування НБУ ) до 10 лютого 2009 р.

За даними Звіту, операції з потенційно пов’язаними сторонами складали суттєву частину активів Банку протягом 2007 – 2008 років. Станом на 31 грудня 2008 р. заборгованість потенційно пов’язаних з п. Гіленком, п. П’ятовим, братами Сегаль та групою «Континіум» сторін складала 50,2% кредитів Банку юридичним особам. Більш детальна інформація наведена в розділі «Пов’язані сторони».

Більшість позичальників, потенційно пов’язаних із Сегалями, припинили обслуговування кредитів після введення Тимчасової адміністрації. Інвестиційні сертифікати компаній, які були випущені потенційно пов’язаними сторонами, не були погашені протягом 2009-2015 років. Відсутність грошових потоків за цими активами суттєво погіршила фінансовий стан Банку.

Банк ініціював порушення кримінальних справ проти Гіленка та братів Сегаль, а також проти управлінського персоналу ряду компаній, потенційно пов’язаних із ними. Більшість кримінальних справ були відкриті повторно, і на поточний момент їх розслідування тривають.

Також зазначається, що банк «Надра» у 2008-2009 роках неодноразово порушував умови договорів про кредити рефінансування, підписаних між банком та НБУ. Договори рефінансування, підписані між Банком та НБУ, забороняли активні операції з пов’язаними сторонами Банку. Проте у жовтні 2008 р. – лютому 2009 р. Банк видав кредити на суму 1,9 млрд грн позичальникам, пов’язаним із Сегалями (включаючи ТОВ «Леге Лата» і ТОВ «Реф’юдж», згадані вище).

В розпорядженні редакції є копія Звіту компанії KPMG про форензік-аудит банку «Надра».

З 2009 року Гіленко та Сегалі переховувалися в Російській Федерації. В лютому 2009 року в банк «Надра» була введена перша Тимчасова адміністрація НБУ.

За оцікою видання «Економічна правда», Сегалі вивели з «Надр» в офшори 6,4 млрд. грн. з 7,1 млрд. грн. рефінансування, що було виділено НБУ на оздоровлення банку наприкінці 2008 року. Після цієї публікації Сегалі судилися з виданням та вимагали спростування, проте програли процес.

Статьи по теме
НБУ обнаружил 39 нелегальных валютообменных пунктов
НБУ обнаружил 39 нелегальных валютообменных пунктов

Национальный банк совершил 506 проверок структурных подразделений небанковских финансовых учреждений.  
вчера, 20:16 — 219

Гривна резко упала – курсы НБУ
Гривна резко упала – курсы НБУ

Национальный банк Украины на 20 июля 2018 года ослабил курс гривны по отношению к доллару на 17 копеек.
19.07 — 705

"Письма счастья" клиентам ПриватБанка: как уберечься от мошенников

В банке сообщили о новой схеме мошенников, от которой страдают люди.  
18.07 — 432


Copyright © 2009-2013.
ООО «Газета «Галицкие контракты»