Контракты.ua

721  —  10.11.17
Сусідські розбіжності: чим пожертвувати, а що відстоювати до кінця
Сусідські розбіжності: чим пожертвувати, а що відстоювати до кінця

Богдан Яременко, дипломат: Я боюсь, що ми (і влада, і експерти, і суспільство) не усвідомили, що проблеми з Сербією, Польщею, Угорщиною і менш помітні проблемочки з іншими державами і народами, з якими ми не маємо реальних причин для конфронтації, це не ізольовані випадки.


Ми дожили до першої серйозної ціннісної кризи. Раніше не могли, бо раніше Україна не мала національних пріоритетів, не намагалась проводити внутрішню та зовнішню політику на підставі цих пріоритетів. Кому, куди, як і за скільки продавати газ, нафту, зерно чи зброю, природно, не були національними пріоритетами.
Тепер же ми нарешті дожили до того, що зацікавились "чиї сини, яких батьків". І виявилось, що деякі відповіді, які ми для себе знаходимо, не влаштовують навколишній світ (про Росію просто мовчимо).
Про європейську інтеграцію у нас більше говорилось в контексті економіки, торгівлі, демократії, а якщо і прав людини, то швидше сексуальних меншин. А ось тепер справа дійшла і до значно більш складних питань, пов’язаних з етнічністю та історією.
Простих відповідей на наші проблеми немає. Але хотілось би, щоб як мінімум наша офіційна дипломатія задумалась над комплексністю існуючої проблеми, подумала і подискутувала в суспільстві про те, що для українців важливіше, пріоритетніше, чим ми можемо пожертвувати, а що маємо відстоювати до кінця. Інакше будь-які компроміси не будуть підтримані, а домовленості з іноземними партнерами не принесуть полегшення, не дадуть відчутних результатів.
А на компроміси десь і з кимось йти доведеться. Ми ослаблені, а тому не лише воювати, але і ефективно протидіяти усім і відразу не зможемо.
Автор: Богдан Яременко, голова ГО «Майдан закордонних справ».

 

Статьи по теме
Международный рейтинг счастья: почему Украина – на 138 месте из 156?
Международный рейтинг счастья: почему Украина – на 138 месте из 156?

Илья Кенигштейн, IT-предприниматель, блогер: Я далёк от политики. Но я смотрю на происходящее и делаю собственные выводы. Недавно набрёл на World Happiness Report 2018, который раз в два-три года выпускает ООН и сравнивает в нём уровень счастья жителей разных стран.
14.11 — 348

«Лишьбынебыловойны»: чи вірять мешканці «сірої зони» в «український Донбас»?
«Лишьбынебыловойны»: чи вірять мешканці «сірої зони» в «український Донбас»?

Вадим Хомаха, політичний експерт: Готуйтеся прочитати дуже неприємний для багатьох текст. Про МІЙ Донбас, що голосами провладних «лідерів суспільної думки» вже перестав бути Україною. Хто винен і що робити з цим Донбасом. Питання, без вирішення яких не може бути України як цілісної незалежної держави. Додав: я НЕ журналіст. Просто керівник проектів аналітичного центру. Який займається проблемами національної безпеки.
12.11 — 1066

Запрет русскоязычного культурного продукта: кто подкладывает бомбу замедленного действия?
Запрет русскоязычного культурного продукта: кто подкладывает бомбу замедленного действия?

Алексей Копытько, блогер: Они серьёзно настроены доиграться. Уже третий областной совет принял совершенно дикое решение о моратории на публичное использование любого (!) русскоязычного культурного продукта. Даже произведённого в Украине. Любого.
07.11 — 512


Copyright © 2009-2013.
ООО «Газета «Галицкие контракты»