Контракты.ua

1684  —  13.06.17
Долар не падає, то гривня зростає. Непередбачувано
Долар не падає, то гривня зростає. Непередбачувано

Традиційний фінансовий інструмент для накопичення українців не виправдовує очікувань. В київських обмінниках, після довгого "стояння" на 26.00, курс продажу долара пішов униз. На вечір понеділка долар можна купити за 25.98.

В особистих повідомленнях невеличка паніка. Хтось запитує, чи падатиме долар далі, "бо я купив по 28 і вже втратив купу грошей". Інші клянуть різноманітних "ґуру", які гарантували, що курс долара не впаде нижче 27, потім 26.50, остання "тверда" гарантія була 26.00. Найвитриваліші запитують, чи може прийшов час купляти? Всіх цікавить, що буде з доларом далі...
Любі друзі! (С)
З доларом все гаразд. Він ще довго буде основною валютою в світі. Це гривня зростає відносно світових валют. І ніхто не знає, що далі буде з гривнею. Навіть Національний банк України, з Гонтаревою чи без неї. Курс залежить від попиту і пропозиції. На сьогодні пропозиція більша за попит, тобто, бажаючих продати долари більше, ніж бажаючих купити. Приплив іноземної валюти в економіку України більший, ніж відплив.
НБУ теж викуповує долари в свої золотовалютні резерви, згладжуючи курс. Але, хоч Нацбанк потенційно може скупити всі долари світу за свіженадруковані гривні, він цього не робитиме, бо надмірна купівля валюти і емісія гривні призведуть до перекосів у економіці та до інфляції. А за такими речами НБУ пильно стежить.
Тому, моя порада - не рипайтеся. Не намагайтеся спекулювати. Всі ваші смикання - заробіток валютних спекулянтів. І ваші втрати.
Автор: Тарас Козак, фінансист

Статьи по теме
В Atlantic Council оценили шансы Украины получить пятый транш МВФ
В Atlantic Council оценили шансы Украины получить пятый транш МВФ

Эксперт вашингтонского аналитического центра Atlantic Council Андерс Аслунд прокомментировал недавнее публичное заявление Международного валютного фонда относительно Украины, в котором были изложены рекомендации по реформам.
вчера, 14:00 — 2757

В Atlantic Council предупредили об угрозе значительной девальвации гривни
В Atlantic Council предупредили об угрозе значительной девальвации гривни

Отсутствие программы МВФ для Украины может вызвать «значительную девальвацию» национальной валюты.
вчера, 09:30 — 6638

Госдолг Украины превысил два триллиона гривен
Госдолг Украины превысил два триллиона гривен

Общая сумма государственного и гарантированного долга Украины по состоянию на 1 января составила 2,14 триллиона гривен.
20.02 — 5931


Copyright © 2009-2013.
ООО «Газета «Галицкие контракты»