Контракты.ua

1014  —  13.02
Зарплатні картки заборонено? Жми "Клас"!
Зарплатні картки заборонено? Жми

Інна Музичук, керівник мережі регіональних прес-офісів ПриватБанка: Шановні представники ЗМІ. Кожен наш прес-секретар в кожній області вже, вибачте, задовбався коментувати ваш вкид від 2014 року, який ви публікуєте як "СВІЖА ПОСТАНОВА НБУ!!! ШОК! СЕНСАЦІЯ!"


Нашо ви це робите, скажіть будь ласка? Люди потім бігають по усьому ФБ і переказують ті ваші страшилки, переживають. Дякую усім, хто познімав публікації після отримання коментарів від банку».
Інформація про нібито заборону українцям вільно користуватись зарплатними картками, а також картками для отримання стипендії, пенсії, виплати на дітей та інших цільових зарахувань, вже далеко не нова, а датована ще 2014 роком. Ще раз про суть цієї постанови.
Постанова Нацбанку, головним чином, торкається питання податкового обліку рахунку. Цей порядок жодним чином не зобразиться на питанні власного користування карткою. Мова йде про те, що у випадку, коли банк нараховує додатковий дохід на залишок коштів на карті, то на цей дохід повинен бути нарахований відсоток податку, знову ж таки, якщо цей дохід буде. Разом з тим, згідно законодавства, зарплатні рахунки не можуть бути оподатковані, відтак зарплатний рахунок у фінансовій звітності ведеться окремо, а особистий - окремо.
Спробуємо розглянути на конкретному прикладі. Банк нараховує 10% річних на залишок на карті - фактично дохід по депозиту, та із зарплати він не вираховується. Але користувач картки може покласти на зарплатну картку і інші кошти, на які також буде нараховуватись відсоток доходу, вже оподаткований. Отже, для того, щоб не брати зайві податки на дохід, і прийнято таку постанову. У сучасних банках вже давно на одній пластиковій картці користувача ведеться декілька рахунків. Погодьтесь, власнику картки, здійснюючи платіж, не цікава внутрішня механіка бухгалтерських та податкових проводок. Головне, що гроші швидко платяться і так само швидко зараховуються.
Наприклад, до зарплатної карти ПриватБанку відразу підв'язане кілька бухгалтерських рахунків, це рахунок для перерахування зарплати, рахунок для особистих коштів, рахунок для бонусів, зароблених в мережі БонусПлюс. Це як гаманець, в якому кілька різних кишеньок, та ви ж користуєтесь в цілому гаманцем. Так що жодної заборони користуватися зарплатними чи іншими цільовими картками ніхто не вводив.
Автор: Інна Музичук

Статьи по теме
iGov - теперь и в Приват24
iGov - теперь и в Приват24

Дмитрий Дубилет: Хочу вам рассказать об одном очень непростом для меня решении. На днях в Приват24 запустился раздел iGov. Сейчас в нем можно заказать паспорт (id карту), правда, пока не во всех регионах. В будущем появятся другие государственные услуги. И это решение далось мне очень непросто.
01.06 — 5982

Дмитрий Дубилет:  мы запускаем первый в Украине mobile-only банк!
Дмитрий Дубилет: мы запускаем первый в Украине mobile-only банк!

Пишу и сам не могу поверить. Мы объявляем, наконец, о запуске карты и мобильного приложения, в которые наша команда вложила весь свой опыт и всю свою душу!
25.05 — 6328

Обратная сторона карты: чем живет и куда движется рынок процессинговых услуг
Обратная сторона карты: чем живет и куда движется рынок процессинговых услуг

Предыдущие два года стали для рынка безналичных платежей в Украине знаковыми. С одной стороны, наблюдается устойчивая тенденция роста числа и сумм карточных операций. По данным Национального банка Украины, за 2015 год клиенты украинских банков осуществили 1,23 млрд безналичных платежей по пластиковым картам. В 2016 году их объем увеличился на 31% до 1,61 млрд.
10.04 — 4630


Copyright © 2009-2013.
ООО «Газета «Галицкие контракты»