Контракты.ua

1611  —  13.02.17
Зарплатні картки заборонено? Жми "Клас"!
Зарплатні картки заборонено? Жми

Інна Музичук, керівник мережі регіональних прес-офісів ПриватБанка: Шановні представники ЗМІ. Кожен наш прес-секретар в кожній області вже, вибачте, задовбався коментувати ваш вкид від 2014 року, який ви публікуєте як "СВІЖА ПОСТАНОВА НБУ!!! ШОК! СЕНСАЦІЯ!"


Нашо ви це робите, скажіть будь ласка? Люди потім бігають по усьому ФБ і переказують ті ваші страшилки, переживають. Дякую усім, хто познімав публікації після отримання коментарів від банку».
Інформація про нібито заборону українцям вільно користуватись зарплатними картками, а також картками для отримання стипендії, пенсії, виплати на дітей та інших цільових зарахувань, вже далеко не нова, а датована ще 2014 роком. Ще раз про суть цієї постанови.
Постанова Нацбанку, головним чином, торкається питання податкового обліку рахунку. Цей порядок жодним чином не зобразиться на питанні власного користування карткою. Мова йде про те, що у випадку, коли банк нараховує додатковий дохід на залишок коштів на карті, то на цей дохід повинен бути нарахований відсоток податку, знову ж таки, якщо цей дохід буде. Разом з тим, згідно законодавства, зарплатні рахунки не можуть бути оподатковані, відтак зарплатний рахунок у фінансовій звітності ведеться окремо, а особистий - окремо.
Спробуємо розглянути на конкретному прикладі. Банк нараховує 10% річних на залишок на карті - фактично дохід по депозиту, та із зарплати він не вираховується. Але користувач картки може покласти на зарплатну картку і інші кошти, на які також буде нараховуватись відсоток доходу, вже оподаткований. Отже, для того, щоб не брати зайві податки на дохід, і прийнято таку постанову. У сучасних банках вже давно на одній пластиковій картці користувача ведеться декілька рахунків. Погодьтесь, власнику картки, здійснюючи платіж, не цікава внутрішня механіка бухгалтерських та податкових проводок. Головне, що гроші швидко платяться і так само швидко зараховуються.
Наприклад, до зарплатної карти ПриватБанку відразу підв'язане кілька бухгалтерських рахунків, це рахунок для перерахування зарплати, рахунок для особистих коштів, рахунок для бонусів, зароблених в мережі БонусПлюс. Це як гаманець, в якому кілька різних кишеньок, та ви ж користуєтесь в цілому гаманцем. Так що жодної заборони користуватися зарплатними чи іншими цільовими картками ніхто не вводив.
Автор: Інна Музичук

Статьи по теме
Дела о банкротстве банков: НБУ ведет в судах со счетом 15:11
Дела о банкротстве банков: НБУ ведет в судах со счетом 15:11

Законность решений Национального банка Украины относительно неплатежеспособных банков суды подтвердили 15 раз.
12.01 — 2422

Ощадбанк отменил комиссию за коммунальные платежи онлайн
Ощадбанк отменил комиссию за коммунальные платежи онлайн

Клиенты Ощадбанка с 10 января 2018 года могут оплачивать любые счета, в том числе за жилищно-коммунальные услуги, в WEB - и mobile-банкинге "Ощад 24/7" без каких-либо комиссий.
11.01 — 4589

НБУ раскрыл самую популярную схему ограбления банковских ячеек
НБУ раскрыл самую популярную схему ограбления банковских ячеек

Национальный банк Украины разослал банкам телеграмму, где описал самую популярную схему ограбления банковских ячеек.
10.01 — 8790


Copyright © 2009-2013.
ООО «Газета «Галицкие контракты»