Контракты.ua

1831  —  13.02.17
Зарплатні картки заборонено? Жми "Клас"!
Зарплатні картки заборонено? Жми

Інна Музичук, керівник мережі регіональних прес-офісів ПриватБанка: Шановні представники ЗМІ. Кожен наш прес-секретар в кожній області вже, вибачте, задовбався коментувати ваш вкид від 2014 року, який ви публікуєте як "СВІЖА ПОСТАНОВА НБУ!!! ШОК! СЕНСАЦІЯ!"


Нашо ви це робите, скажіть будь ласка? Люди потім бігають по усьому ФБ і переказують ті ваші страшилки, переживають. Дякую усім, хто познімав публікації після отримання коментарів від банку».
Інформація про нібито заборону українцям вільно користуватись зарплатними картками, а також картками для отримання стипендії, пенсії, виплати на дітей та інших цільових зарахувань, вже далеко не нова, а датована ще 2014 роком. Ще раз про суть цієї постанови.
Постанова Нацбанку, головним чином, торкається питання податкового обліку рахунку. Цей порядок жодним чином не зобразиться на питанні власного користування карткою. Мова йде про те, що у випадку, коли банк нараховує додатковий дохід на залишок коштів на карті, то на цей дохід повинен бути нарахований відсоток податку, знову ж таки, якщо цей дохід буде. Разом з тим, згідно законодавства, зарплатні рахунки не можуть бути оподатковані, відтак зарплатний рахунок у фінансовій звітності ведеться окремо, а особистий - окремо.
Спробуємо розглянути на конкретному прикладі. Банк нараховує 10% річних на залишок на карті - фактично дохід по депозиту, та із зарплати він не вираховується. Але користувач картки може покласти на зарплатну картку і інші кошти, на які також буде нараховуватись відсоток доходу, вже оподаткований. Отже, для того, щоб не брати зайві податки на дохід, і прийнято таку постанову. У сучасних банках вже давно на одній пластиковій картці користувача ведеться декілька рахунків. Погодьтесь, власнику картки, здійснюючи платіж, не цікава внутрішня механіка бухгалтерських та податкових проводок. Головне, що гроші швидко платяться і так само швидко зараховуються.
Наприклад, до зарплатної карти ПриватБанку відразу підв'язане кілька бухгалтерських рахунків, це рахунок для перерахування зарплати, рахунок для особистих коштів, рахунок для бонусів, зароблених в мережі БонусПлюс. Це як гаманець, в якому кілька різних кишеньок, та ви ж користуєтесь в цілому гаманцем. Так що жодної заборони користуватися зарплатними чи іншими цільовими картками ніхто не вводив.
Автор: Інна Музичук

Статьи по теме
В Украине массово блокируют банковские карты
В Украине массово блокируют банковские карты

В банках заявляют, что начали проверки своих клиентов. Если человек не приходит в банк самостоятельно, его карту блокируют.  
18.06 — 2459

В Приват24 произошел масштабный сбой
В Приват24 произошел масштабный сбой

В приложении Приват24, 28 апреля около 10:50 появились проблемы с переводом средств. К этому времени технические проблемы практически устранены.
28.04 — 1946

Глава правления рассказал, зачем в
Глава правления рассказал, зачем в "Ощадбанк" вливают десятки миллиардов

Глава правления Ощадбанка Андрей Пышный перечислил причины многомиллиардной докапитализации государственного Ощадбанка в 2014-2017 годах.
05.04 — 5443


Copyright © 2009-2013.
ООО «Газета «Галицкие контракты»